۹ شهرستان استان همدان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند
۹ شهرستان استان همدان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند

غرب ایران - سخنگوی ستاد مدیریت کرونا استان همدان گفت: طبق رنگ بندی اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم اینک ۹ شهرستان تابعه این استان در وضعیت آبی و شهرستان فامنین در وضعیت زرد کرونایی است.

به گزارش غرب ایران «حمید پورحسینی»  اظهار داشت: ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۶۷۷ بیمار در مراکز ۱۶ ساعته و ۱۱۱ بیمار در اورژانس های استان همدان پذیرش و از این تعداد ۲۰ بیمار شامل ۱۴ بیمار کرونایی در بخش عادی و چهار بیمار در بخش آی.سی.یو بستری شدند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان همدان خاطرنشان کرد: شمار بیماران مشکوک و قطعی بستری در بیمارستان های استان همدان به ۷۴ نفر رسیده است که از این تعداد ۱۴ نفر در بخش آی.سی.یو بستری شدند و وضعیت جسمی ۲ تن از بیماران بسیار وخیم گزارش شده است.

وی گفت: مراجعان سرپایی به مراکز ۱۶ ساعته و شبانه روزی این استان در هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل ۲.۷ درصد و مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان ها ۲۵.۷ درصد کاهش داشته است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا استان همدان افزود: تعداد موارد جدید بستری بیمارستانی در هفته گذشته به ۱۳۲ بیمار رسید که این آمار نسبت به هفته ماقبل که ۱۰۱ نفر بود ۳۰.۷ درصد افزایش داشته است.

پورحسینی اظهار داشت: مجموع موارد مثبت سرپایی از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون به ۱۱۱ هزار و ۳۷۷ نفر، مجموع بهبود یافتگان از کرونا به ۲۹ هزار و ۹۷۳ نفر، مجموع مثبت بستری در بیمارستان ها ۳۳ هزار و ۳۱۵ نفر و مجموع متوفیان به سه هزار و ۳۴۰ نفر رسیده است.

وی در زمینه آخرین آمار واکسیناسیون نیز بیان کرد: ببش از سه میلیون و ۱۹۱ هزار دُز واکسن کرونا در این استان تزریق شده که درصد پوشش افرادی بالای ۱۲ سال در نوبت اول ۹۳.۱ درصد، نوبت دوم ۸۳.۶ درصد و نوبت سوم ۴۰ درصد است.

پورحسینی ادامه داد: درصد پوشش واکسیناسیون بانوان باردار در نوبت اول ۱۰۰ درصد و نوبت دوم ۹۸.۲ درصد است همچنین میزان دریافت واکسن کرونا برای نوجوان بین ۱۲ تا ۱۸ سال نوبت اول ۹۴.۹ درصد و نوبت دوم ۸۳.۳ درصد و برای گروه سنی پنج تا ۱۲ سال نوبت اول ۲۵.۷ درصد و نوبت دوم ۱۲.۹ درصد است.

 

انتهای پیام/خ

  • نویسنده : خبرنگار2