۸۰ واحد تولیدی راکد استان همدان به چرخه تولید بازگشت
۸۰ واحد تولیدی راکد استان همدان به چرخه تولید بازگشت

غرب ایران - استاندار همدان با اشاره به تلاش های موثر دولت سیزدهم در راستای حمایت از تولید و رونق اقتصادی، گفت: ۲۰۰ واحد تولیدی استان راکد و غیرفعال شده بود که از ابتدای فعالیت دولت تاکنو ۸۰ واحد آن احیا و به چرخه تولید بازگشته است.

به گزارش غرب ایران،  علیرضا قاسمی فرزاد در آیین افتتاحیه بیست‌و سومین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان و کالای خواب همدان، افزود: دولت سیزدهم در همین مدت کوتاه ثابت کرده که با همه توان به دنبال تسهیل فعالیت های اقتصادی و رفع موانع تولید است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۸۰ واحد غیرفعال استان همدان به به چرخه تولید برگردانده شده‌ است، اظهار داشت: برنامه ریزی و تلاش برای احیا و رفع مشکلات دیگر واحدهای غیرفعال استان همچنان ادامه دارد.

نماینده عالی دولت در استان همدان تصریح کرد: تشویق تولیدکنندگان در عرصه‌های مختلف برای افزایش تولید، توجه به سرمایه در گردش و ارائه تسهیلات از جمله اقداماتی است که دولت سیزدهم در راستای حمایت از تولید و برای رونق اقتصادی در دستور کار خود قرار داده است.

قاسمی فرزاد گفت: زمینه‌ها، امتیازات و تشویقی‌های لازم برای کسانی که قصد دارند در استان همدان در بخش های مختلف سرمایه‌گذاری کنند به خوبی فراهم شده است.

استاندار همدان تصریح کرد: با توجه به اقداماتی که در برنامه و دستور کار قرار گرفته است، در آینده نه چندان دور استان همدان به عنوان قطب اقتصادی و گردشگری مورد توجه بخش های داخلی و خارجی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه تلاش دولت سیزدهم توجه به مبحث تولید به ویژه تحقق شعار سال مبنی بر «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» است، گفت: سفر پر خیر و برکت رییس جمهور به همدان و آورده‌هایی که برای استان خواهد داشت، می‌تواند نقش موثری در راستای تکمیل زیرساخت‌ها داشته باشد.

استاندار همدان در ادامه با بیان اینکه کیفیت نمایشگاه بین‌المللی مبلمان و کالای خواب امسال مطلوب و رضایت بخش است، افزود: نحوه برپایی و شکل‌گیری نمایشگاه بین‌المللی مبلمان و کالای خواب سال جاری در شان پایتخت تاریخ و تمدن ایران یعنی همدان است.

وی با اشاره به اینکه همدان در سنوات گذشته و با توجه به مشکلاتی که وجود داشت از یک فضای نمایشگاهی مناسب برخوردار نبود، افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان در عرصه‌های مختلف به ویژه مبل و منبت، فقدان یک مکان مناسب برای برپایی نمایشگاه برای استان یک نقصان بزرگ بود.

استاندار همدان با بیان اینکه اقدام متولیان نمایشگاه بین المللی مبلمان و کالای خواب در راستای برپایی هرچه بهتر این رخداد، قابل تقدیر است، اظهار داشت: همدان می‌تواند یک فرصت استثنایی برای فعالان عرصه مبل و منبت باشد، چون محور مواصلاتی و مرکز ثقل غرب کشور است.

وی ادامه داد: استان همدان به ویژه شهرستان ملایر یکی از قطب‌های تولید مبل و منبت است که می‌تواند نقطه ثقل برای فعالان این عرصه باشد.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1