۶۶۴ واحد متخلف بهداشتی اخطار گرفتند
۶۶۴ واحد متخلف بهداشتی اخطار گرفتند

غرب ایران - صاحبان مشاغل ۶۶۴ واحد متخلف در یک هفته گذشته به علت بی‌توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و برای آن‌ها اخطاریه صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: بیشترین میزان تخلف بهداشتی در این مدت مربوط به سوپرمارکت و خوار بارفروشی با صدور ۲۰۷ مورد اخطاریه و نانوایی‌ها با ۷۸ مورد اخطاریه است.

لیدا رفعتی با بیان اینکه ۲۳ واحد متخلف پلمب شده است افزود: ۹ سوپرمارکت و خواربارفروشی، ۶ نانوایی و هشت مورد سایر اماکن و مراکز در یک هفته گذشته با دستور مقام قضایی پلمب شد.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان تصریح کرد: بررسی وضعیت مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع موادغذایی منتخب استان نشان دهنده رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی ۲۰ درصد مراجعان و خدمات گیرندگان است.

رفعتی افزود: از ۳۳ هزار و ۶۰۳ واحد صنفی و مراکز فعال در این استان پنج هزار و ۱۱۳ مورد در یک هفته گذشته بازرسی شدند که از این تعداد ۸۶ درصد بهداشت فردی را رعایت کرده بودند.

وی تاکید کرد: کمترین میزان رعایت بهداشت فردی مربوط به پایانه‌های مسافربری درون شهری با ۶۷ درصد و بیشترین مربوط به مراکز کشاورزی، دامپروری، و سایر صنایع، فرودگاه، صنایع تولیدی نفت و گاز با ۱۰۰ درصد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: ۸۲ درصد خدمات دهندگان و متصدیان مراکز عمومی همچنین مراجعان به این مراکز از ماسک استفاده کردند که کمترین میزان مربوط به پایانه‌های مسافربری درون شهری، کارگاه‌ها و صنایع کوچک، نانوایی و سوپرمارکت‌ها است.

رفعتی در پایان تصریح کرد: مجهز بودن اماکن عمومی به سیستم تهویه هوای مناسب ضروری است و چهارهزار و ۷۸ واحد معادل ۸۰ درصد به این سیستم مجهز بودند.

انتهای خبر/ ب