۶۰ اثر دانشنامه در همدان منتشر شد
۶۰ اثر دانشنامه در همدان منتشر شد

غرب ایران - مدیر حوزه هنری استان همدان، از پیش‌بینی انتشار ۶۰ اثر دانشنامه همدان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ سیدباقر حسینی‌ سیر  با بیان اینکه ۱۴۱ اثر دانشنامه تا کنون منتشر شده، یا در دست چاپ است، گفت: این آثار شامل ۱۲۷ کتاب و ۱۴ اثر هنری در مراحل مختلف است.

دانشنامه استان همدان یک طرحعلمی فرهنگی و گروهی است که به بررسی تاریخ، تمدن، فرهنگ و هنر استان همدان می‌پردازد و همهٔ جنبه‌های تاریخ و فرهنگ این حوزهٔ تمدنی را از جمله ادبیات، زبان، عرفان، فرهنگ و … پوشش می‌دهد. این دانشنامه به لحاظ تاریخی به سه دورهٔ زمانی پیش از اسلام، دوران اسلامی، و دوران معاصر  تقسیم‌بندی شده‌است. کار نگارش دانشنامه را شورای علمی متشکل از ۲۰۰ پژوهشگر و کار نظارت علمی بر تدوین دانشنامه را نیز ۵ تن از پژوهشگران برعهده دارند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۹، ۳۵ اثر شامل ۲۷ کتاب، پنج آلبوم موسیقی و سه فیلم مستند منتشر شده است، افزود: امسال برای هر فصل برنامه انتشار آثار دانشنامه پیش‌بینی شده است.

مدیر حوزه هنری استان همدان گفت: برای فصل بهار و تابستان ۳۰ اثر شامل ۲۹ کتاب و یک فیلم مستند و برای فصول پاییز و زمستان ۳۰ کتاب در نظر گرفته شده است.

حسینی سیر به آثار انتشاری پیش‌بینی شده برای سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و با بیان اینکه ۴۶ اثر شامل ۴۱ کتاب و پنج فیلم مستند نیز برای سال بعد مدنظر قرار دارد، یادآور شد: چاپ و انتشار آثار دانشنامه نیز نیازمند اعتبار است که البته سال گذشته ۶۰ میلیون تومان اعتبار برای انتشار آثار تخصیص یافت در حالی که تنها برای یک کتاب ۲۵ میلیون تومان هزینه شد.

انتهای خبر /ب