۴۰۲ اثر ارسالی به جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان ارزیابی می شود
۴۰۲ اثر ارسالی به جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان ارزیابی می شود

غرب ایران - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از ارسال ۴۰۲ اثر به بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان خبر داد و گفت: کار ارزیابی‌ این آثار از سوی هیات داوران جشنواره آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری غب ایران ؛ «احمدرضا احسانی» اظهار داشت: با پایان مهلت ارسال آثار به بخش‌های مختلف این دوره از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، ۴۰۲ اثر از سوی هنرمندان عرصه نمایش کودک و نوجوان به این رویداد بین‌المللی ارسال شده که ارزیابی این آثار توسط هیات انتخاب جشنواره آغاز شده است.

وی افزود: با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا در ۲ سال اخیر و کاهش اجراهای عمومی نمایش‌های کودک و نوجوان، استقبال از جشنواره بیست و هفتم قابل توجه بود که نشان از توجه هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان به حضور پرشور در جشنواره خودشان را دارد.

رییس بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت: تلاش ما و دبیر جشنواره بر این است تا این دوره از جشنواره را کیفی‌تر و با استانداردهای لازم برگزار کنیم.

احسانی با اشاره به تاثیر این رویداد نمایشی در استان همدان گفت: از دوره هفدهم که جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به زادگاه خود همدان بازگشته، نمایش‌های این حوزه از لحاظ محتوایی و تکنیکی سیر صعودی داشته‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: با توجه به همه‌گیری کرونا در دو سال اخیر برخی از آثار این دوره از جشنواره همچون سال‌های گذشته اجرای عمومی نداشتند و ایجاد زمینه اجرای این آثار از دغدغه‌های ماست.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اسفندماه امسال و با دبیری «امیرمشهدی عباس» و با شعار«تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ف