۲۲۴ زندانی در استان مشمول عفو رهبری شدند
۲۲۴ زندانی در استان مشمول عفو رهبری شدند

غرب ایران- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: ۲۲۴ نفر از محکومان زندانی این استان مشمول عفو مقام معظم رهبری به ‌مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) شدند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛حسن خانجانی گفت: به مناسبت میلاد پر برکت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع) و در ادامه سیاست کلی حبس‌زدایی و خلوت کردن زندان‌ها رهبر معظم انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات سه هزار و ۷۸۰ تن از محکومان موافقت کردند که سهم همدان از این تعداد ۲۲۴ زندانی است.

وی اظهار داشت: هر چند که در سیاست جدید قوه قضاییه جرائم امنیتی نیز مشمول عفو رهبری انقلاب قرار گرفتند که خوشبختانه در استان همدان به دلیل نبود مشکل امنیتی، زندانی امنیتی نیز نداریم.

دادستان همدان با بیان اینکه محکومان دارای شاکی خصوصی مشمول عفو نمی شوند، افزود: محکومان زندانی مرتبط با مواد مخدر و مجازات های که جنبه عمومی دارد، مشمول این عفو شدند.

خانجانی بیان کرد: هدف دستگاه قضایی آزادی زندانیانی است که پس از تحمل بخشی از محکومیت اصلاح شده و ابراز ندامت کردند، بنابراین به خاطر ندامت و حُسن رفتار این افراد مشمول بخشودگی می‌شوند.

قوه قضائیه به مناسبت میلاد پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع) طی نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات سه هزار و ۷۸۰ تن از محکومان را که در کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی، واجدِ شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند، ارائه کرد که این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفت.

از ۲۷ شهریور سال گذشته و با معارفه محمدرضا عدالتخواه به عنوان رییس کل دادگستری همدان تا پایان مرداد امسال(۱۰ ماه) ۸۸۰ زندانی در این استان مشمول عفو شدند، در حالیکه این آمار در ۱۰ سال گذشته ۵۵۰ نفر بوده است.

انتهای خبر/خ