۲۰ هزار مسافر همزمان با تعطیلات عید فطر در همدان اقامت داشتند
۲۰ هزار مسافر همزمان با تعطیلات عید فطر در همدان اقامت داشتند

غرب ایران - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: همزمان با تعطیلات عید فطر ۲۰ هزار مسافر در اماکن و تاسیات رسمی گردشگری این استان اقامت داشتند.

به گزارش غرب ایران علی خاکسار  با بیان اینکه در تعطیلات عید سعید فطر ۱۳۱ هزار نفر از اماکن و جاذبه های گردشگری استان همدان دیدن کردند، افزود: در این میان جاذبه‌های تاریخی با ۵۴ هزار و ۴۵۱ بازدید کننده بیشترین آمار گردشگر را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: طی این مدت ۲۰ هزار و ۳۹۲ مسافر در استان همدان اقامت داشتند که این آمار شامل ۶ هزار و ۷۶۰ نفر در هتل‌ها، یک هزار و ۲۷۹ نفر در مجتمع‌های گردشگری، یک هزار و ۲۷۷ نفر در مهمانپذیرها و ۸۴۷ نفر نیز در هتل آپارتمان‌ها است.

وی گفت: همچنین یک هزار و ۳۵۹ نفر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی، چهار هزار و ۵۵۶ نفر در خانه‌مسافرها و سه هزار و ۳۶۰ نفر در اقامتگاه‌های موقت استان همدان اسکان داشتند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه در این ایام ۶۲۴ نفر در تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش و ۲۰۶ نفر در سایر مراکز اقامت داشتند، افزود: ۸۰ نوبت گشت نظارتی و بازرسب در این ایام از مراکز اقامتی، دفاتر مسافرتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی انجام شده است.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1