۱۵ میلیارد تومان به ۹ واحد صنعتی و اقتصادی استان همدان پرداخت شد
۱۵ میلیارد تومان به ۹ واحد صنعتی و اقتصادی استان همدان پرداخت شد

غرب ایران - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به منظور رونق فعالیت‌های مرتبط با کار و تولید به ۹ واحد صنعتی و اقتصادی این استان پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛  ظاهر پورمجاهد در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان، افزود: این تسهیلات با مصوبه ستاد به این ۹ واحد در بخش های صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: همچنین در ای جلسه مصوب شد که این تسهیلات با محوریت سیستم بانکی استان همدان به واحدهای مربوطه پرداخت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان همچنین به بررسی پنج طرح صنعتی و کشاورزی در جلسه امروز ستاد اشاره کرد و گفت: بررسی مسایل و مشکلات پنج طرح صنعتی و کشاورزی از دیگر مباحث این جلسه بود که با بررسی کارشناسی و تصمیمات موثر، گره از مشکلات این واحدها نیز باز شد.

به گفته وی، برهمین اساس مقرر شد سازمان حفاظت محیط زیست با بازدید کارشناسی زمینه رفع مشکل یکی از این طرح ها را فراهم کند، ضمن اینکه اجرای برنامه های حمایتی مناسبی نیز برای رفع مشکلات چهار طرح دیگر به تصویب رسید.

پورمجاهد در خصوص آمار بیمه شدگان اجباری در سال جاری نیز افزود: روند انجام بیمه اجباری در سطح استان قابل توجه است به نحوی که برای اولین سه هزار و ۴۱۸ نفر بیمه شده اجباری در استان ثبت شده که نشان از ایجاد اشتغال پایدار در استان است.

وی اظهار داشت: تعهد ایجاد اشتغال استان همدان در سال جاری ۲۳ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی است که این میزان در جریان سفر رییس جمهور و با تاکید ایشان تا ۴۰ هزار نفر هم قابل افزایش است.

انتهای پیام/ف