یک واحد تولیدی غیرفعال در استان همدان احیا خواهد شد
یک واحد تولیدی غیرفعال در استان همدان احیا خواهد شد

غرب ایران - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: احیای ۴۰ واحد تولیدی غیرفعال و نیمه فعال در شهرک‌های صنعتی استان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛ احمد شانیان گفت: امسال در هر هفته یک واحد تولیدی در استان همدان احیا خواهد شد.

پارسال در استان همدان ۵۰ واحد صنعتی احیا شده و به طور میانگین هفته‌ای یک واحد احیا شده است.

او گفت: همچنین از بهمن ماه سال گذشته تا کنون در استان همدان ۳۳ پروانه بهره برداری به ارزش ۲۶۹ میلیارد تومان با ۴۳۴ فقره اشتغالزایی و ۷۵۷ جواز تاسیس به ارزش هفت هزار و ۱۴۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای هفت هزار و ۸۳۸ نفر نیز صادر شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: رویکرد این سازمان  ایجاد صنایع بزرگ است چرا که صنایع بزرگ می‌تواند زنجیره‌ای در خود ایجاد کنند و طرح توسعه صنایع فولادی مانند طرح توسعه فولاد صبانور ایرانیان در برنامه کار قرار دارد.

احمد شانیان گفت: در حوزه معدن هم ۲۰ گواهی کشف، ۲۷ پروانه اکتشاف، ۱۰ پروانه بهره بردای و ۱۰ معدن در استان همدان احیا شده است.

به گفته او حقوق معدنی استان همدان چهار برابر افزایش داشته و پارسال ۸۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان وصول مطالبات حقوق دولتی انجام شده است.

همچنین پارسال ۳۰۰ میلیارد سهیمه استان همدان از تسهیلات تبصره ۱۸ بود که  ۴۵۰‌میلیارد تومان طرح برای دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ ارائه شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان  گفت: امسال رشد حدود ۳۰۰ درصدی در تسهیلات تبصره ۱۸ خواهیم داشت، و ۸۵۰ میلیارد تومان برای این تسهیلات پیش بینی شده است.

شانیان گفت: در حوزه تسهیل گری اتفاقات خوبی رخ داده است و اکنون  مدت زمان صدور پروانه از ۴۵ روز به کمتر از ۴ روز رسیده است.

انتهای پیام/ف