یادواره شهدای عملیات رمضان در همدان با حضور رئیس مجلس
یادواره شهدای عملیات رمضان در همدان با حضور رئیس مجلس

غرب تیران - معاون روابط عمومی سپاه انصارالحسین همدان (ع) همدان از برگزاری یادواره شهدای عملیات رمضان با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ، علی اکبر کریم‌پور اظهار کرد: یادواره شهدای عملیات رمضان و مراسم گرامیداشت سالروز حضور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در همدان برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه ۲۷ مرداد ماه از ساعت ۱۷:۳۰ در حسینیه امام خمینی (ره) استان همدان برگزار می‌شود.

معاون روابط عمومی سپاه انصارالحسین همدان (ع) همدان با اشاره به نقش مؤثر و جاودان رزمندگان و شهدای استان همدان در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: در عملیات رمضان ۱۶۰ نفر از رزمندگان استان به شهادت رسیدند که از این تعداد ۶۴ شهید مفقودالاثر هستند.

وی با بیان اینکه این عملیات پس از بیت‌المقدس جز بزرگ‌ترین عملیات‌ها در زمان خود بود، تصریح کرد: با ایثار و رشادت رزمندگان اسلام، ضربه مهلکی بر دشمن وارد شد که در تلافی آن نماز جمعه همدان را بمباران کرد که در این بمباران ۱۱۰ نفر از نمازگزاران همدانی شهید و ۶۰۰ نفر مجروح شدند.

گفتنی است؛ عملیات رمضان اولین عملیات برون مرزی ایران در دفاع مقدس بود که با مشارکت ارتش و سپاه صورت که در این عملیات ۳ گردان توسط سردار شهید حاج حسین همدانی از همدان به این عملیات اعزام شد که مسئول محور سردار شهید علیرضا حاجی بابایی، جانشین سردار شهید حبیب مظاهری و فرماندهان گردان‌ها نیز شهید محمد دلاوری از تویسرکان و سردار حاج جعفر مظاهری و جعفر علی‌ئی بودند که تحت امر سردار سلیمانی در این عملیات شرکت داشتند.

همچنین نخستین یادواره شهدای استان همدان در عملیات رمضان باحضور سپهبد سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در مرداد ماه سال ۹۷ برگزار شد.

انتهای پیام/خ