کرونا سوانح جاده‌ای همدان را ۵۲ درصد کاهش داد
کرونا سوانح جاده‌ای همدان را ۵۲ درصد کاهش داد

رییس پلیس راه استان همدان گفت: شیوع کرونا و کاهش تردد و مسافرت‌ها موجب کاهش ۵۲ درصدی سوانح فوتی، جرحی و خسارتی در جاده‌های برون شهری این استان شد.

غرب ایران- رییس پلیس راه استان همدان گفت: شیوع کرونا و کاهش تردد و مسافرت‌ها موجب کاهش ۵۲ درصدی سوانح فوتی، جرحی و خسارتی در جاده‌های برون شهری این استان شد.

سرهنگ رضا عزیزی اظهار داشت: چهار ماه نخست سال گذشته ۶۵ میلیون و ۷۱۷ هزار تردد از جاده‌های این استان صورت گرفت گه این آمار در چهار ماهه اول سال جاری با ۱۵ درصد کاهش معادل ۱۰ میلیون و ۱۱۵ هزار تردد به ۵۵ میلیون و ۶۰۲ هزار تردد کاهش یافت.

وی بیان کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا و کاهش مسافرت‌ها، سوانح فوتی در جاده‌های برون شهری ۲۷ درصد، جرحی ۵۳ درصد و خسارتی ۵۸ درصد و مجموع سوانح جاده‌ای در چهار ماهه ابتدایی سال ۵۲ درصد کاهش یافت.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: ۲ هزار و ۲۴۰ فقره سانحه فوتی، جرحی و خسارتی چهار ماهه نخست سال ۹۸ در این استان رخ داد که این رقم از ابتدای سال جاری تا پایان تیر امسال با یک هزار و ۱۱۵ فقره کاهش به یک هزار و ۸۵ سانحه رانندگی رسید.

سرهنگ عزیزی بیان کرد: تعداد متوفیان سوانح جاده‌ای استان همدان در این مدت زمان از ۱۱۲ به ۸۲ نفر، مجروحان از یک هزار و ۲۶۳ به ۵۹۹ نفر و تصادف خسارتی از یک هزار و ۴۸۳ به ۶۰۷ فقره کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان سوانح فوتی، جرحی و خسارتی در جاده های اصلی این استان بوده است که معادل ۳۶ درصد است و با وجود کاهش مسافرت ها در جاده‌های روستایی و فرعی شاهد افزایش میزان سوانح هستیم.

رییس پلیس راه استان همدان ادامه داد: بیشترین عامل افزایش سوانح رانندگی در جاده‌های فرعی و روستایی رانندگان بومی هستند و در چهار ماهه سال جاری با ۱۹ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷۱ درصد متوفیان و مجروحان سوانح جاده‌ای همدان به خود اختصاص دادند.

سرهنگ عزیزی گفت: با وجود کاهش حجم ترافیک در بهار و ماه نخست تابستان امسال اما آمار سوانح فوتی و جرحی در مسیرهای فرعی با ۶ درصد افزایش به ۲۷ درصد رسید و در راه‌های روستایی نیز یک درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/ف