کاهش ۶ درجه ای دمای هوا در همدان
کاهش ۶ درجه ای دمای هوا در همدان

غرب ایران - کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی فعالیت سامانه بارشی، سرعت وزش باد در بیشتر نقاط استان افزایش و در نتیجه دمای هوا بین پنج تا ۶ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛ محمد حسن باقری شکیب پیش بینی کرد که در طول ۲۴ ساعت آینده، سرعت وزش باد در برخی از نقاط استان همدان به ۶۰ کیلومتر در ساعت برسد.

وی با اشاره به اینکه امشب بارش باران متوقف می‌شود، تصریح کرد: برای فردا افزایش سرعت وزش باد، مه صبحگاهی و ابرناکی آسمان برای بیشتر نقاط استان همدان پیش بینی می‌شود.

باقری شکیب اظهار داشت: تا پایان هفته آسمان استان ابرناک است و از روز چهارشنبه موج جدیدی از بارش های پاییزی استان را فرا می‌گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارندگی با ۲۲ میلی متر در ایستگاه لک لک نهاوند و در همدان نیز چهار میلی‌متر در ایستگاه باران سنجی سعیدیه ثبت شده است.

وی اظهار داشت: همچنین فامنین با ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر و قهاوند با یک درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

به گفته وی، بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۱۳ و پنج درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.