پایش شبانه روزی شبکه آب شرب همدان
پایش شبانه روزی شبکه آب شرب همدان

غرب ایران - مرکز پایش شرکت آب و فاضلاب استان بر شبکه آب شرب شهر همدان ۲۴ ساعته نظارت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: با کلرسنجی‌های انجام شده مقدار کلر باقی مانده در شبکه در حد مجاز است و آب مورد استفاده شهروندان هیچگونه مشکلی برای شرب و بهداشت ندارد.

فرهاد بختیاری فر گفت: آب شرب شهری مطمئن‌ترین منبع آب در زمان فراگیری بیماری‌های واگیردار است و سلامت آب منتقل شده از چاه‌های کشاورزی از لحاظ میکروبی و فیزیکوشیمیایی به شکل منظم  بررسی می‌شود و بر اساس نمونه برداری و پایش نقاط مختلف شبکه و  گزارش‌های مردمی، شاهد افزایش کمی و کیفی آب هستیم.

او با اشاره به اینکه یکی از راهکار‌های عبور از تنش آبی، انتقال آب‌های زیرزمینی به شبکه آبرسانی شهر است گفت: با مجموعه برنامه های اجرا شده، شبکه توزیع آب در شهر به ثبات نسبی رسیده و مخازن ارتفاع خوبی دارند به نحوی که مخازنی که منحصرا از آب‌های سطحی  تغذیه می‌شدند هم اکنون امکان توزیع آب زیرزمینی را دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه با تدابیر انجام شده و هدایت آب از سرشاخه‌های سیمین و ابرو، تتمه ذخیره آبی سد اکباتان حفظ شد گفت:برداشت از سد اکباتان بین ۳۳۰ لیتر در ثانیه است در حالی که این رقم پیش از این بین هزار تا هزار و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه بود.

بختیاری فر به شیوع برخی بیماری‌ها نظیر “وبا” و بی ارتباط بودن این بیماری با آب شرب اشاره کرد و گفت: در زمان بروز بیماری‌های واگیر دار مانند وبا به علت پایش و نظارت مستمر بر کیفیت آب شرب شهری این منبع در مقایسه با دیگر منابع آب در دسترس اطمینان بیشتری دارد.

او گفت: با پایش‌های مستمر مرکز بهداشت و آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب استان همدان سلامت آب همچنان مورد تایید است.

انتهای پیام/ف