وضعیت ۵ شهرستان قرمز است/ رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همدان کاهش یافته است
 وضعیت ۵ شهرستان قرمز است/ رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همدان کاهش یافته است

غرب ایران- استاندار همدان گفت: وضعیت پنج شهرستان در استان همدان قرمز است و روند ابتلا به بیماری کرونا نیز افزایشی شده است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران، سید سعید شاهرخی  در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا در همدان، اظهار داشت: شرایط استان همدان نسبت به میانگین کشوری بهتر است اما روند آمار بیماران مبتلا به کرونا در همدان افزایشی شده است.

وی با تاکید بر اینکه براساس تصمیم ستاد ملی و استانی کرونا، اربعین امسال برنامه‌ای برای پذیرایی و اسکان زائرین در استان همدان نداریم، تصریح کرد:  پنج شهرستان استان از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند  بنابراین نیازمند همکاری بیشتر مردم در زمینه رعایت پروتکل‎های بهداشتی هستیم.

استاندار همدان با گلایه از اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی، توسط مردم و دیگر اقشار جامعه، از ۸۲ درصد به ۶۲ درصد کاهش یافته است، افزود: مطمئن ترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و در خانه ماندن است.

شاهرخی با تاکید بر اینکه مردم هم‌چنان از ماسک استفاده کنند و  فاصله‌گذاری فیزیکی از یکدیگر را رعایت کنند، گفت: اگر پروتکل‌ها رعایت نشود پیک سوم کرونا در استان ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه  باید نظارت‌های بیشتری بر پایانه‌‌های حمل و نقل در سطح استان انجام شود، اظهار داشت: بازرسی‌ها از امکان عمومی با جدیت بیشتر انجام و، با متخلفین برخورد جدی و قانونی شود.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه فرمانداران نسبت به بررسی شرایط شهرستان‌ها و انجام مصوبات ستاد و کنترل شرایط اقدام کنند، گفت: ضرورت مراقبت از سلامت دانش آموزان مدارس در اولویت اداره کل آموزش و پرورش استان قرار گیرد.

شاهرخی از مسئولان خواست اشکالات و نواقص برنامه “شاد” هرچه سریع‌تر در استان حل شود و آموزش و پرورش استان نیز  به تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری اکتفا نکند و کلاس‌های آنلاین را هم برگزار کند.

وی با بیان اینکه تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا بر عدم برگزاری راهپیمایی اربعین است، تصریح کرد: در استان نیز، هیچ‌گونه برنامه‌ای برای اربعین امسال انجام نمی‌شود.

انتهای پیام/خ