وزش باد شدید پدیده غالب در استان همدان است
وزش باد شدید پدیده غالب در استان همدان است

غرب ایران- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با بیان اینکه وزش باد شدید پدیده غالب در این استان طی چند روز آینده است گفت: امروز باد با سرعت ۵۴ کیلومتر در ساعت از سمت جنوب غرب می وزد.

به گزارش غرب ایران «محمدحسن باقری شکیب» اظهار داشت: هم اکنون آسمان همدان نیمه ابری و دمای هوا ۹ درجه سانتیگراد است و در ۲۴ ساعت آینده وزش باد شدید و مه آلودگی را برای استان انتظار داریم.

وی با اشاره به آغاز فعالیت سامانه ضعیف بارشی در استان همدان گفت: در روزهای آینده شاهد بارش های خفیف و پراکنده باران و برف در اکثر مناطق استان خواهیم بود اما وزش باد شدید به عنوان پدیده غالب جوی استان ادامه دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با تاکید بر وضعیت ناپایدار آب و هوای استان در روزهای آینده گفت: به دلیل افزایش سرعت وزش باد هشدار سطح زرد هواشناسی در استان صادر شده است.

باقری شکیب بیشینه دمای هوا در ۲۴ ساعت گذشته را ۱۴ درجه بالای صفر و کمینه آن را چهار درجه سانتیگراد زیر صفر ذکر کرد و  برای ۲۴ ساعت آینده بیشینه دمای ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه صفر درجه سانتیگراد را پیش بینی کرد.

به گفته او احتمال خسارت به سازه های شهری و گلخانه ها در اثر وزش شدید باد و لغزندگی موقت معابر وجود دارد.

وی به گلخانه داران استان توصیه کرد: وضعیت استحکام و پوشش گلخانه ها را بررسی کرده و نسبت به تهیه سوخت جایگزین و تجهیز ژنراتور برق با توجه به بارش های انتهای هفته اقدام کنند.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1