ورود سامانه بارشی به استان
ورود سامانه بارشی به استان

غرب ایران - کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان از ورود سامانه بارشی به این استان در روز چهارشنبه خبر داد و گفت: میانگین این بارش ها بین یک تا پنج میلیمتر پیش بینی می شود.

به گزارش غرب ایران «محمد حسن باقری شکیب» افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری و ورزش باد ملایم پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با بیان اینکه میزان بارش ها در غرب و جنوب غربی بیشتر است ادامه داد: با توجه به ابرناکی هوا دمای حداقل (شبانه) در این استان تا چند روز آینده و به تدریج بین سه تا چهار درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

باقری شکیب با بیان اینکه دمای روزانه در این مدت تغییرات محسوسی ندارد اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و قهاوند با پنج درجه سانتیگراد زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان بودند.

وی یادآور شد: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر و چهار درجه سانتیگراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1