هزینه یادواره شهدای عملیات ۲۰ شهریور مجنون صرف آزادی سه زندانی نیازمند شد
هزینه یادواره شهدای عملیات ۲۰ شهریور مجنون صرف آزادی سه زندانی نیازمند شد

غرب ایران- به همت جمعی از رزمندگان همدانی سال‌های دفاع هزینه برگزاری یادواره شهدای ۲۰ شهریور عملیات جزیره مجنون صرف آزادی سه زندانی نیازمند شد.

 

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران٬ دیار الوند از آن دست استان‌هایی است که در دوران دفاع مقدس توانست به مدد مردم انقلابی و رزمندگان سلحشور خود حماسه‌ای ماندگار  و البته محوری از خود به یادگار بگذارد.

جبهه میانی غرب٬ شهرهای کرمانشاه٬  از ارتفاعات قلاویزان گرفته تا پاوه و مریوان٬ جبهه‌های جنوب از شرهانی گرفته تا شلمچه٬ فاو٬ اروند٬ سوسنگرد و غیره شاهد حماسه آفرینی‌های جوانان همدانی بود.

مجنون این جزیره عجیب و پر ماجرا اگر زبان داشت چه داستان‌هایی  می‌گفت از آن زمان که تخریب چی‌های تیپ انصارالحسین(ع) چگونه راه را بر دشمن می‌بستند یا اینکه چگونه بچه‌های واحد اطلاعات و عملیات تا عمیق لشگر دشمن پیش رفته و با دور زدن عقبه آنها با دستانی پر باز می‌گشتند تا کبوتران خوش خبری باشند برای آغاز یک عملیات موفق و بزرگ.

این جزیره٬ شاهد ماجراهای دیگری هم بود ماجرایی مانند آنچه  که در ۲۰ شهریور سال ۱۳۶۵ به وقوع پیوست و ۸۱ تن از سروقامتان دیار الوند  راهی بهشت شدند تا حقیقت آزادگی در تاریخ ماندگار بماند .

شهدایی که اگرچه سال‌هاست از بین ما پر کشیده‌اند؛ اما حضور معنویشان هنوز هم گره گشاست. در دوران خون و حماسه با بذل جان به دفاع از وطن و مردم خود پرداختند و امروز یادشان وسیله‌ای می‌شود برای گره گشایی از مردم و آنهایی که دنیا حسابی گره انداخته به زندگیشان .

یادگاران جبهه‌های نبرد حق علیه باطل کمر همت بستند تا در این  روزهای پر ملال یاد رفقای شهیدشان را زنده نگه دارند. قرار بود مانند سال‌های گذشته بزم عاشقی برپا شود٬ یکی  یکی بیایند و با گفتن خاطره‌ای از یاوران حسین(ع) همان‌هایی که پیر و مراد ما  آنها را بچه‌های همدان خطاب می‌کند٬ شب‌های تاریک این غمکده را روشن کنند.

درست چند روز مانده به روز موعد نگاه‌ها به سمت دیگری چرخید٬  شهدا شدند دکل دیده‌بانی رفقایشان٬ دوربین در شهر انداختند و گرای یاری رساندن به محرومان و گرفتاران را مخابره کردند. آنهایی که چند سال است به دلیل  اندک بدهی مالی خود مدتهاست خانواده را ندیده و همسر و فرزندانشان چشم به راه رهایی آنها هستند.

هزینه برگزاری یادواره جمع شد اندکی شهدا مدد رساندند و اندکی نیز یادگاران سال‌های خون و حماسه؛ بزم جوانمردی رونق گرفت و سبب آزادی سه زندانی نیازمند شد.

محسن زرگریان دبیر یادواره بزرگداشت شهدای ۲۰ شهریور جزیره مجنون در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: قرار بود مانند سال‌های گذشته این یادواره به همت همرزمان شهدا در ۲۰ شهریور ماه امسال برگزار شود اما شیوع بیماری کرونا ما را بر آن داشت تا این یادواره را به صورت مجازی برگزاری کنیم.

وی افزود:  تصمیم گرفتیم به نیت شهدای عملیات جزیره مجنون استان همدان  هزینه برگزاری یادواره را صرف آزادی زندانیان نیازمند کنیم.

دبیر یادواره شهدای ۲۰ شهریور جزیره مجنون گفت: به همت دوستان  مبلغ ۲۱ میلیون تومان جمع‌آوری شده و صرف آزادی سه تن از زندانیان نیازمند که به دلیل بدهی اندک مدت‌ها بود در زندان به سر می‌بردند٬ شد .

انتهای پیام/خ