بزرگترین بیمارستان غرب کشور در همدان ساخته می‌شود
بزرگترین بیمارستان غرب کشور در همدان ساخته می‌شود

به گزارش غرب ایران ، حمیدرضا حاجی بابایی بعد از امروز در شورای اداری استان همدان با اشاره به شعار سال اظهار داشت: مقام معظم رهبری شعار سال را «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» مطرح کردند پس باید تولید پشتیبانی شود و موانع را برداریم.

به گزارش غرب ایران ، حمیدرضا حاجی بابایی بعد از امروز در شورای اداری استان همدان با اشاره به شعار سال اظهار داشت: مقام معظم رهبری شعار سال را «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» مطرح کردند پس باید تولید پشتیبانی شود و موانع را برداریم.

وی با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب  سال گذشته را نیز سال جهش تولید  نامگذاری کردند افزود: اگر چه در این زمینه اقداماتی انجام شد اما کافی نبود و امسال باید دست به دست  داده و تولید را ارتقا دهیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌ها باید به این عرصه ورود جدی داشته باشند چرا که می‌توانند کارگاه‌ها را ارتقا دهند افزود: اگر چه بودجه سال ۱۴۰۰ بودجه قابل قبولی نیست اما قابل تامل است که باید از ظرفیت‌های آن استفاده کرد.

وی با اشاره به لزوم همراهی و هم‌افزایی مدیران برای پیشبرد برنامه‌های استان عنوان کرد: امروز هماهنگی در استان یک انتخاب نیست بلکه یک اضطرار است پس مجبوریم باهم باشیم.

حاجی بابایی بیان کرد:  باید بسیار دقت کنیم و مراقب نظام باشید چرا که این کشور در  ۴۲ سال گذشته با آه، ناله، گریه و شیون و شهادت به اینجا رسیده و خون‌های بسیاری پای این نظام ریخته شده است که وظیفه ما پاسداشت آنها است.

وی با اشاره به اینکه می‌توانید دولت، مجلس و قوه قضائیه را نقد کنید اما نظام را سیاه نکنید چون پای خون شهیدان در میان است که نباید آن را سیاه کرد مطرح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی یک بار علیه نظام سیاه نمایی نکرد و یک انقلابی واقعی بود.

نماینده مردم همدان در مجلس با تشریح وضعیت معیشتی مردم و لزوم توجه مسئولان به رفع مشکلات آنها افزود: اگر چه در این زمینه شرمنده مردم هستیم اما در این کشور با صلابت کارها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه قطار پیشرفت کشور در حرکت  است عنوان کرد: همه رئیس جمهورها اجاره‌نشین هستند پس آنچه که باید مورد توجه باشد نظام اسلامی است.

حاجی بابایی درباره وضعیت استان مطرح کرد: استان همدان از لحاظ موقعیت حمل و نقل جزو استان‌های برتر قرار گرفته و خوشبختانه همه دولت‌ها در این زمینه نقش داشتند و همه کار کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه امسال دولت در حوزه راه آهن   ۲۲۵ میلیارد تومان بودجه به استان اختصاص داد تا راه آهن سنندج به همدان اضافه شود اظهار داشت: با توجه به حساسیت موضوع مجلس اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه را به  بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش داده است.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه برای طرح راه‌آهن همدان- ملایر نیز ۶۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده است گفت: علاوه بر خط‌های تعریف شده برای راه آهن همدان، ساخت راه آهن ملایر به بروجرد و راه آهن تبریز به همدان نیز مصوب شده است.

وی درباره اقدامات انجام شده برای فعال سازی فرودگاه همدان و پتروشیمی ابن سینا  عنوان کرد:  به‌زودی قرارگاه خاتم‌الانبیا چند طرح را در همدان اجرایی می‌کند که از آن جمله می‌توان به ایجاد راه همدان به غار علیصدر اشاره کرد.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت و درمان استان همدان پیشرفت‌های خوبی داشته است اعلام کرد: علاوه بر ساخت بیمارستان هزار تختخوابی و اتمام مرکز جامع سرطان با ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به‌زودی در  همدان بزرگترین بیمارستان غرب کشور  در ۹ طبقه با ۳۳۰ تخت ساخته می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح قطار شهری همدان  از افزایش بودجه اشتغال استان خبر داد و افزود: بودجه اشتغال استان ۷ هزار میلیارد تومان بود که در تبصره ۱۴ توانستیم به ۳۲ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.

وی ادامه داد: همچنین موفق شدیم از تبصره ۱۴، هفت هزار میلیارد تومان برای کمیته امداد و ۴ هزار میلیارد تومان برای بهزیستی مصوب کنیم که ۱۱ هزار میلیارد تومان آن برای کسانی است که وضعیت خوبی ندارند.

حاجی بابایی از  اختصاص ۱۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان  اعتبار برای مناطق محروم  خبر داد و اظهار داشت: از این میزان سهم  استان همدان ۴۶۴ میلیارد تومان است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سپاه نقش کلیدی را در محرومیت زدایی ایفا می‌کند افزود: نظام اسلامی اقشار مختلف مردم را به حال خود رها نکرده و با وجود سختی‌های بسیاری که وجود دارد کمک به اقشار پایین جامعه مورد توجه است.

وی  با تأکید به اینکه باید نیازهای جامعه را با مدیریت  برطرف کنیم مطرح کرد: بیشتر مردم قربانی دعواها، خود خواهی‌ها،  حزب خواهی و گروه‌ خواهی‌ها هستند که باید اصلاح شود.

حاجی بابایی با بیان اینکه باید اراده بر این باشد که به مردم خدمت کنیم اظهار داشت: من به این دولت رای ندادم و در زمینه‌های گوناگون هم از این دولت ایراداتی می‌گیرم اما باید به گونه‌ای حرکت کنیم که چهار ماه دیگر وقتی دولت جدید آمد همه مشکلات حل شود.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1