نماز ظهر عاشورا با رعایت پروتکل های بهداشتی در همدان اقامه می‌شود
نماز ظهر عاشورا با رعایت پروتکل های بهداشتی در همدان اقامه می‌شود

غرب ایران - رییس ستاد اقامه نماز استان همدان از اقامه نماز جماعت ظهر عاشورای حسینی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در امامزاده عبدالله شهر همدان به امامت نماینده ولی فقیه در استان خبر داد.

به گزارش غرب ایران از روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان حجت الاسلام «سید مرتضی حسنی حلم» اظهار داشت: با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا امسال نماز ظهر عاشورا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با حضور عاشقان و عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر توسط قیام امام حسین (ع) در جامعه زنده شده و تا امروز نیز باقی و ماندگار است خاطرنشان کرد: دعوت به اقامه نماز امر به معروف است زیرا نماز جامعه را به حرکت در می‌آورد و در مسیر رشد قرار می‌دهد.

حجت الاسلام حسنی حلم تصریح کرد: با توجه به فرهنگسازی‌هایی که در سال‌های اخیر صورت گرفته است در بسیاری از روستاها و شهرها نماز ظهر عاشورا به صورت جماعت و با شکوه برگزار می‌شود.

وی با دعوت از عزاداران حسینی برای شرکت در نماز ظهر عاشورا از همه شرکت کنندگان خواست، به رعایت فاصله گذاری در صفوف نماز و استفاده از ماسک اهتمام داشته باشند و از تجمع در قبل و بعد از برگزاری مراسم عزاداری و نماز ظهر عاشورا اجتناب کنند.

 

انتهای یپام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1