میراسماعیلی: شرایط سیاسی سختی برای “جودوی” ایران ایجاد کرده‌اند
میراسماعیلی: شرایط سیاسی سختی برای “جودوی” ایران ایجاد کرده‌اند

رئیس فدراسیون جودو با بیان اینکه شرایط سیاسی سختی برای “جودوی” ایران ایجاد کرده‌اند، گفت: از حق خود در عرصه بین‌المللی دفاع کردیم و این روزها منتظر رأی دادگاه هستیم.

به گزارش غرب ایران ، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به سابقه مهم همدان در عرصه ورزش اظهار داشت: استان همدان برای بنده یادآور اولین مدال کشوری است که در سال ۷۱ در مسابقات کسب کردم و لذا حضور در این استان با خاطرات خوشی همراه است.

وی با اشاره به حضور خود در فدراسیون جودو مطرح کرد: متأسفانه در یک سال گذشته به‌دلیل برخی از مسائلی که برای این رشته ورزشی به وجود آمده است، در تعلیق هستیم و به‌جهت ماندن پای آرمان‌‌ها، جامعه جودو با مشکلات بسیاری روبه‌رو بوده است.

میراسماعیلی افزود: البته در دادگاه سوئیس پرونده‌ای برای این موضوع تشکیل داده‌ایم و در تاریخ ۲۶ شهریور نیز در جلسه دادگاه که در حدود ۹ ساعت به‌طول انجامید از حق خود در عرصه بین‌المللی دفاع کردیم و این روزها منتظر رأی دادگاه هستیم.

وی با بیان اینکه طرف مقابل، شرایط سیاسی سختی برای کشور ایجاد کرده است، گفت: ورزشکاران نامی ما در طول این سال‌ها همیشه در عرصه دفاع از آرمان‌ها و انقلاب اسلامی پای کار بوده و هستند.

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به رشد ۳۰ هزار نفری جمعیت جودوی کشور در دو سال گذشته، اظهار داشت: جامعه ۹۰هزار نفری جودو کشور در یک سال گذشته شرایط سختی را تحمل کردند اما با قدرت و توان این تهدید را به یک فرصت برای موفقیت‌های بیشتر در آینده تبدیل کردند.

وی تصریح کرد: با الگوبرداری از انقلاب اسلامی و اینکه در طول ۴۲ سال گذشته با وجود تمام تحریم‌ها و سختی‌ها باز هم هر روز شاهد پیشرفت کشور هستیم، در فدراسیون جودو نیز با توجه ویژه به سنین پایه به‌دنبال حمایت از استعدادهای موجود در سراسر کشور هستیم.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1