مصرف ۶ مگاواتی انرژی رمز ارز‌ها در استان همدان
مصرف ۶ مگاواتی انرژی رمز ارز‌ها در استان همدان

غرب ایران - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق همدان از خسارت برق‌های غیرمجاز در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ شیرزاد جمشیدی با اشاره به جمع‌آوری ۷۱ مرکز رمز ارز غیرمجاز طی امسال گفت: در این زمینه ۴۲۴ ماینر کشف شد که نزدیک به ۹۰۰ کیلوات مصرف برق داشتند.

وی میزان برق اختصاص یافته به این رمز ارز‌ها را حدود چهار مگاوات بیان و تأکید کرد: افراد خاطی به مراکز انتظامی و مراجع قضائی معرفی و خساراتی نیز از متخلفان گرفته شد.

جمشیدی با تأکید بر اینکه رمزارز‌ها در استان همدان حدود ۶ مگاوات انرژی مصرف می‌کردند، میزان خسارت آن‌ها را برابر ۵.۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون در استان همدان مرکز مجاز رمز ارز وجود ندارد و همین اقدامات غیرمجاز بخشی از مشکلات خاموشی برق را ایجاد کردند که امیدواریم مردم ما را در شناسایی آن‌ها کمک و با ارائه گزارش پاداش دریافت کنند.

وی افزود: پارسال افزون بر دو هزار و ۸۸۳ فقره برق غیرمجاز شناسایی و جمع‌آوری شد و حدود ۱۶ میلیون کیلو وات ساعت انرژی آن‌ها بود که برگردانده شد.

جمشیدی اضافه کرد: در مجموع افزون بر یک‌میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خسارت برق‌های غیرمجاز بود که یک‌میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان وصول و قریب به ۸۵۵ میلیون تومان نیز خسارت گرفته شد.

 

انتهای خبر / ب