مدیران دیگر در جلسات به رسم ادب اسم من را نبرند
 مدیران دیگر در جلسات به رسم ادب اسم من را نبرند

غرب ایران - امام جمعه همدان با انتقاد از تعارفات و تقدیر و تشکرهای مدیران در جلسات گفت: بنده به عنوان نفر اول از همه مدیران می‌خواهم که از بردن نام و تقدیر از بنده در جلسات خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی  در شورای فرهنگ عمومی استان همدان، با پیشنهاد این موضوع که اعضا شورای فرهنگ با حضور در مناطق مختلف، مشکلات فرهنگی را از نزدیک مشاهده کنند، اظهار داشت: در فضای انتزاعی نمی‌توان تصمیم لازم را گرفت و لذا خوب است تا از نزدیک وضعیت موجود در سطح شهر و آسیب‌های اجتماعی را مشاهده و سپس اقدام به تصمیم گیری کنیم.

وی با بیان اینکه با مشاهده این مشکلات مدیران برای فعالیت بیشتر تحریک می‌شوند، گفت: اگر همین الان هم به مناطق مختف همدان برویم مشکلات و آسیب‌های اجتماعی قابل مشاهده است.

امام جمعه همدان در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در جلسات درگیر آن هستیم، تعارفات و تقدیر و تشکرهایی است که مسئولان از یکدیکر می‌کنند، یادآور شد: گاهی مهمان ویژه‌ای در جلسات حضور دارد که ادب حکم می‌کند از او تقدیر شود، اما در سایر موارد لازم است تا فرهنگ تقدیر مدیران از یکدیگر را تغییر دهیم.

وی افزود: گاهی از موارد از ۱۰ دقیقه زمان سخنرانی، سه دقیقه به تقدیر و تمجید از دیگران به طول می‌انجامد، در حالی که با حذف این تقدیر‌ها، زمان بیشتری برای ارائه مطالب به دست می‌آید.

نماینده ولی فقیه در استان همدان، با تأکید بر اینکه در این جلسات باید برای از بین بردن این مسائل، فرهنگسازی کنیم، اظهار داشت: از امروز در استان همدان بنا را بر این بگذاریم که کسی از اسم نبردن در جلسات ناراحت نشود و بنده به عنوان نفر اول از همه مدیران می‌خواهم که از بردن نام و تقدیر از بنده در جلسات خودداری کنند.

وی در بخش دیگری از این جلسه، با طرح این سوال که دستگاه‌های مختلف در سال ۱۴۰۱ بودجه فرهنگی خود را چگونه هزینه کردند؟ یادآور شد: لازم است تا شورای فرهنگ عمومی نسبت به نوع هزینه کردن بودجه‌های فرهنگی دستگاه‌ها نظارت داشته باشد.

شعبانی، با بیان اینکه گاهی از موارد بودجه‌های فرهنگی در جایی هزینه می‌شود که مصداق ضد فرهنگ است، گفت: همان طور که بنا به آیین‌نامه جدید، مصوبات شورای فرهنگ الزام آور است، بنابراین امروز می‌توان مصوب کرد تا شورای فرهنگ عمومی نسبت به نوع هزینه کرد بودجه‌های فرهنگی نظارت داشته باشند.

انتهای پیام/خ