مبادله سهام ۲۵۴ شرکت در بورس منطقه ای همدان
مبادله سهام ۲۵۴ شرکت در بورس منطقه ای همدان

مدیر بورس منطقه‌ای همدان گفت: طی هفته جاری تعداد ۲۵ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۶۰ سهم متعلق به ۲۵۴ شرکت در بورس همدان مبادله شد.

به گزارش غرب ایران ؛ مدیر بورس منطقه‌ای همدان گفت: طی هفته جاری تعداد ۲۵ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۶۰ سهم متعلق به ۲۵۴ شرکت در بورس همدان مبادله شد.

علی اسکندری اظهار داشت: طی هفته جاری بیش از ۱۷ میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش تقریبی ۸۷ هزار میلیارد ریال در تالارهای بورس اوراق بهادار در کل کشور معامله شد.

وی گفت: این هفته در بورس منطقه‌ای همدان هم تعداد ۲۵ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۶۰ سهم متعلق به ۲۵۴ شرکت به ارزش ۱۵۲ میلیارد و ۴۵۳  میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۸۶ ریال مبادله شد که ۵۸ درصد از معاملات این هفته مربوط به خرید سهام و ۴۲ درصد نیز مربوط به فروش سهام بوده است.

اسکندری گفت: همچنین طی این هفته ۴۰  نفر در دوره های آموزشی بورس که برای عموم علاقمندان برگزار می شود شرکت کرده و با مفاهیم بازار سرمایه و نحوه سرمایه¬گذاری در بورس آشنا شدند.

مدیر بورس منطقه‌ای همدان عنوان کرد: امروز چهارشنبه شرکت های گروه مپنا، ارتباطات سیار ایران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بیشترین تاثیر را بر شاخص کل  بورس داشتند و بانک تجارت، بانک ملت و ماشین سازی اراک پربیننده ترین شرکت های بورس بودند.

اسکندری گفت: شاخص کل بورس در هفته جاری معادل ۳۲۲ هزار و ۵۲۸ واحد بود که نسبت به هفته گذشته ۱۱ هزار و ۲۹۸ واحد افزایش یافت.

مدیر بورس منطقه‌ای همدان اضافه کرد: همچنین شاخص کل فرابورس هم با ۱۳۵ واحد افزایش به رقم ۴ هزار و ۱۹۶ واحد رسید.

انتهای پیام/ف