فعالیت پایگاه‌ های انتقال خون همدان در روز اربعین
فعالیت پایگاه‌ های انتقال خون همدان در روز اربعین

غرب ایران - مسئول واحد جذب اداره‌ کل انتقال خون استان همدان گفت که پایگاه‌های انتقال خون شهرستان های همدان و ملایر در روز اربعین آماده پذیرش افراد برای اهدا خون هستند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛  «فاطمه یادگاری» افزود: پایگاه انتقال خون همدان فردا(دوشنبه) در ۲ مقطع زمانی ۹ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۱۸ و پایگاه انتقال خون شهرستان ملایر نیز در نوبت صبح، پذیرای افراد برای اهدای خون است.

وی با اشاره به اعلام فراخوان پیامکی و تلفنی برای حضور اهدا کنندگان در پایگاه انتقال خون، اظهار داشت: بیشترین نیاز استان همدان برای دریافت خون، گروه های o منفی و AB مثبت است.

مسئول واحد جذب اداره‌ کل انتقال خون استان همدان گفت: فعالیت تیم های سیار برای دریافت خود از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا متوقف شده و علاقه مندان به اهدا خون در سطح استان همدان حتما باید به مراکز انتقال خون مستقر در شهرهای همدان و ملایر مراجعه کنند.

یادگاری افزود: نیمه نخست امسال ۱۶ هزار و ۸۰۱ واحد خون اهدایی در استان همدان دریافت شده که ۴۱۸ واحد آن از جانب بانوان اهدا شده است.

وی با بیان اینکه میزان اهدای خون امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری محسوسی نداشته است، گفت: ۹ هزار و ۴۰۶ نفر از مراجعه کنندگان به مراکز انتقال خون استان همدان از اهدا کنندگان مستمر هستند.

مسئول واحد جذب اداره‌ کل انتقال خون استان همدان، از تمامی افرادی که امکان اهدای خون دارند خواست که با این کار خدا پسندانه، به بیماران نیازمند زندگی دوباره ببخشند.