غار علیصدر از ۲۶ اسفند بازگشایی می‌شود
غار علیصدر از ۲۶ اسفند بازگشایی می‌شود

غرب ایران - استاندار همدان از بازگشایی غار علیصدر بزرگترین غار آبی جهان از روز پنجشنبه ۲۶ اسفند برای بازدید گردشگران و مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛ «علیرضا قاسمی فرزاد» با بیان اینکه غار علیصدر طی ۲ سال گذشته با همه گیری بیماری کرونا تعطیل بود، افزود: بر اساس تدابیر اندیشیده شده، این غار میزبان گردشگران نوروزی است.

وی اظهار داشت: غار علیصدر آمادگی کامل برای ارائه خدمات به مسافران را دارد و واحدهای خدماتی و اقامتی فعال خواهند بود.

قاسمی فرزاد ادامه داد: از فردا پنجشنبه هفت تابلوی تبلیغاتی در ورودی‌ها و خروجی‌های استان نصب و با تبریک سال نو به گردشگران اعلام می‌شود که این غار شگفت انگیز در روزهای عید نوروز بر روی مسافران باز خواهد بود.

استاندار همدان تصریح کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی، استفاده از ماسک و زدن واکسن برای گردشگرانی که از این غار بازدید می کنند ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ایجاد زیرساخت‌های لازم، شماره ملی گردشگران استعلام و اجازه بازدید به افرادی که حداقل ۲ نوبت واکسن کرونا تزریق کردند، داده می‌شود.

قاسمی فرزاد افزود: رونق گردشگری به دلیل ایجاد شغل، تولید ثروت و ارزش افزوده از اولویت‌های اصلی استان همدان در دولت سیزدهم است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر با پیگیری‌های جدی که برای ثبت جهانی آثار تاریخی استان همدان از جمله هگمتانه و غار علیصدر در جریان است، به دنبال زمینه سازی رونق صنعت گردشگری هستیم.

استاندار همدان گفت: مثلث گردشگری غرب کشور نیز به منظور معرفی و تبیین جذابیت‌های همدان به گردشگران ایجاد شده است.

علیصدر تنها غار تالابی ایران و از معدود غارهای آبی و بزرگ‌ترین غار آبی جهان در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع در ارتفاعات ساری قیه نزدیک روستای علی‌صدر شهرستان کبودراهنگ در استان همدان واقع شده‌ است.

مجموعه گردشگری علیصدر که از اسفند ۹۹ به دلیل شرایط خاص کرونا تعطیل بود، اوایل تیرماه جاری فعالیت دوباره خود را با مجوز ستاد کرونا آغاز کرد که این بازگشایی خیلی دوام نداشت و دوباره با محدودیت های سراسری اواخر مرداد تعطیل و پس از گذشت آن و بازگشایی دوباره با مصوبه ستاد کرونا در روز هشتم شهریور تعطیل شد.

استان همدان با بیش از یک هزار و ۸۰۰ جاذبه گردشگری در دسته پنج استان گردشگر پذیر کشور محسوب می شود.