عادی انگاری زمینه بروز موج چهارم شیوع کرونا را فراهم می‌کند
عادی انگاری زمینه بروز موج چهارم شیوع کرونا را فراهم می‌کند

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا استان همدان گفت: عادی انگاری در شرایط فعلی و کم توجهی به موضوع مهم رعایت پروتکل های بهداشتی احتمال بروز پیک چهارم شیوع ویروس کرونا در کشور را افزایش خواهد داد که نتیجه آن افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ و همچنین مرگ و میر ناشی از آن است

غرب ایران -رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا استان همدان گفت: عادی انگاری در شرایط فعلی و کم توجهی به موضوع مهم رعایت پروتکل های بهداشتی احتمال بروز پیک چهارم شیوع ویروس کرونا در کشور را افزایش خواهد داد که نتیجه آن افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ و همچنین مرگ و میر ناشی از آن است

«اسدالله ربانی مهر» در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا استان همدان، اظهار داشت: همراهی موثر و مطلوب مردم در راستای اجرای دستورالعمل های بهداشتی و همچنین نظارت مستمر دستگاهها بر روند اجرا موجب بهبود شرایط و کاهش چشمگیر موارد ابتلا و مرگ و میر ویروس کرونا در کشور و استان همدان شده که در صورت کم توجهی به پروتکل های بهداشتی، افزایش دوباره موارد ابتلا و بازگشت به وضعیت قرمز بسیار محتمل است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری همدان با تاکید بر اینکه مراقب باشیم در دقیقه ۹۰ از ویروس گل نخوریم، تصریح کرد: عادی سازی شرایط و برگزاری دورهمی های خانوادگی و حضور در تجمع ها، تهدید اصلی و بزرگترین خطر برای اوج گیری دوباره ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان محسوب می شود.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا استان همدان با بیان اینکه قرار گرفتن در وضعیت آبی به منزله پایان کرونا نیست، تاکید کرد: برگزاری هرگونه تجمع، دورهمی های خانوادگی و انجام سفرهای غیرضروری حتی در شهرهای با وضعیت آبی نیز می تواند منجر به بحرانی شدن اوضاع و تحمیل فشار مضاعف بر مردم و کادر درمان شود.

ربانی مهر با اشاره به برخی آمارهای منتشر شده در روزهای اخیر، گفت: افزایش ۴۷ درصدی مسافرت و ترددهای بین شهری در سطح کشور یک نشانه و زنگ خطر برای تغییر وضعیت و بازگشت به شرایط قرمز کرونا و بروز موج چهارم همه گیری ویروس است که به گفته کارشناسان تبعات آن به مراتب از موج های قبلی بیشتر  خواهد بود.

به گزارش ایرنا، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان امروز گفت که با فوت سه نفر دیگر از مبتلایان قطعی کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار متوفیان کرونا در استان به یک هزار و ۴۶۰ نفر رسید.

دکتر «محمد طاهری» اظهار داشت: همچنین با شناسایی هشت بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان همدان به ۱۰ هزار و ۸۲ نفر رسید.

از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، چهار شهرستان همدان، فامنین، اسدآباد و بهار در وضعیت آبی و مابقی در وضعیت زرد کرونایی هستند.

درحال حاضر ۱۹ شهر کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۷ شهر در شرایط زرد و ۲۵۶ شهر نیز در وضعیت آبی کرونا قرار دارند.

انتهای پیام/ف