صلاحیت هیچ داوطلبی بر اساس نگاه سیاسی بررسی نشده است
صلاحیت هیچ داوطلبی بر اساس نگاه سیاسی بررسی نشده است

باید ببینیم داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی چه شرایط، توانمندی و برنامه‌هایی برای اجرای مفاد بیانیه گام دوم انقلاب و این محورهای مهم دارند.

به گزارش غرب ایران:فرماندار همدان با بیان اینکه صلاحیت هیچ داوطلبی بر اساس گرایش و نگاه سیاسی مورد بررسی قرار نگرفته است بر لزوم توجه به بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کرد و گفت: باید دید داوطلبان چه برنامه‌ای برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب دارند.

 نشست اختتامیه اولین رویداد «ایده‌های برتر انتخاباتی» با حضور فرماندار همدان در دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد.

فرماندار شهرستان همدان در این مراسم با اشاره به ضرورت توجه به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: محور اول بحث در این بیانیه بحث توسعه علم و پژوهش است که نشان از اهمیت و ضرورت اولویت دادن به این مهم در کشور دارد.

وی با اشاره به ضرورت حضور نخبگان در عرصه رقابت‌های انتخاباتی تصریح کرد: این موضوع که اعضای هیات‌های علمی و اساتید ما چقدر مسئله‌محور و در این عرصه پای کار هستند را خودتان قضاوت کنید.

فرماندار همدان تصریح کرد: ۱۴۴ داوطلب در حوزه انتخابیه همدان و فامنین برای انتخابات آتی ثبت نام کردند باید ببینیم چه کسی می‌تواند بیانیه گام دوم انقلاب را اجرایی کند و چه برنامه‌ای بدین منظور دارد.

وی افزود: انتخاب‌کنندگان، انتخاب‌شوندگان، عوامل برگزارکننده و قانون چهار رکن اصلی انتخابات هستند که قانون رکن حاکم بر وظایف سه رکن دیگر است.

افشاری با اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات اظهار کرد: مشارکت در انتخابات از دو منظر مهم است چون مردم هم فرد مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند و هم مشارکت بالا باعث مقبولیت نظام و افزایش امنیت ملی می‌شود.

وی در خصوص مراتب بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه همدان و فامنین گفت: صلاحیت هیچ داوطلبی بر اساس گرایش و نگاه سیاسی مورد بررسی قرار نگرفته و پاسخ استعلام افراد از مراجع قانونی چهارگانه محور بررسی صلاحیت‌ها در هیات اجرایی بوده است.

فرماندار همدان اظهار امیدواری کرد تا با حضور نخبگان و اساتید دانشگاه در عرصه انتخابات و در نتیجه برگزاری این رویدادهای انتخاباتی و طرح ایده‌های برتر شاهد رفع آسیب‌های پیش رو در افزایش کارآمدی در این حوزه باشیم.

سازمان بسیج اساتید طی فراخوانی از دانشگاهیان و نخبگان سراسر کشور برای شرکت در نخستین رویداد استارتاپی انتخابات در ایران دعوت کرد که آثار ارسال شده مورد بررسی قرار گرفته و ضمن انتخاب پنج ایده برتر در این مراسم از نفرات برتر تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/ ف