شهدای شاخص استان همدان مشخص شدند؛ از شهید سلگی در همدان تا شهید بختیاری در کبودراهنگ
شهدای شاخص استان همدان مشخص شدند؛ از شهید سلگی در همدان تا شهید بختیاری در کبودراهنگ

امسال نیز به رسم چند سال گذشته سپاه انصارالحسین(ع) همدان شهدای شاخص در هر شهرستان را معرفی کرده واعلام کرده شهید شاخص استان، سردار حاج میرزا محمد سلگی روای کتاب تحسین شده "آب هرگز نمی‌میرد" است.

به گزارش غرب ایران، امسال نیز به رسم چند سال گذشته سپاه استان همدان دست به انتخاب شهدای شاخص در سطح شهرستان‌های استان زده است تا اینگونه در این شبیخون فرهنگی و هجمه بی امان دشمنان علیه ارزش‌ها، آرمان‌ها و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی، با معرفی چند تن از شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، الگوهای مناسبی را به جوانان معرفی کند.

امسال نیز سردار مظاهر مجیدی در جلسه معرفی شهدای سال ۱۳۹۹ استان همدان اظهار داشت: شهادت موهبتی از جانب خداوند متعال است که تنها نصیب افراد مخلص و پاک سرشت می‌شود.

وی با اشاره به عنایات ویژه شهدا در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی گفت: با گذشت چهل سال از عمر با برکت این انقلاب، کشور عزیز ما استوار به سمت اهداف خود در حال حرکت است که این خود مدیون عنایات شهدا و زعامت رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) است.

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه دشمنان ما برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای منحرف کردن جوانان و نوجوانان این مرزو بوم دارند و همواره سعی داشتند سبک زندگی غربی را بین ما ترویج دهند، ابراز کرد: توجه به سیره شهدا و الگو گرفتن از سبک زندگی و رفتار آنان ما را در مقابل هجمه‌های بی‌امان دشمن بیمه می‌کند.

وی تصریح کرد: روحیه انقلابی و جهادی شهدای عزیز ما در هشت سال دفاع مقدس سبب پیشبرد جنگ و تحمل سختی‌ها شده بود و به یاری خداوند  ملت عزیز ما با تأسی از این روحیه مشکلات را پشت خواهد گذاشت که نمونه‌های فراوان آن را در همیاری، همدلی و حرکت‌های جهادی و خودجوش مردم عزیز در زمان شیوع بیماری کرونا شاهد هستیم.

سردار مجیدی با معرفی سردار شهید «حاج میرزا محمد سلگی» به عنوان شهید سال ۱۳۹۹ در استان همدان گفت: اخلاص و ولایتمداری این شهید همواره زبانزد مردم بود و رشادت‌های این بزرگوار در عملیات‌های مختلف به ویژه در عملیات «مرصاد» به یادگار خواهد ماند.

وی بیان کرد: در ناجا شهید «محمد مهدی بهراملو»، در آجا شهید «حسن یوسفی صفت» و در تیپ ۳۲ انصار الحسین(ع) شهید «محسن عینعلی» به عنوان شهدای سال انتخاب شدند.

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان مطرح کرد: در شهرستان‌های همدان، نهاوند، ملایر و بهار به ترتیب شهید «سید احمد برقعی»، شهید «حاج میرزا محمد سلگی»، شهید «فتحعلی مومنی» و شهید «مهدی فریدونی» به عنوان شهید سال معرفی شدند.

وی به تلاش مضاعف برای انتقال معارف شهدا به جوانان و نوجوانان کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در شهرستان کبودراهنگ طلبه شهید «روح الله بختیاری»، در شهرستان رزن شهید «ناصر عبداللهی»، در شهرستان اسدآباد شهید «علیرضا الهیاری خندان»، در شهرستان تویسرکان شهید «محمد دلاوری»، در شهرستان فامنین شهید «حاجعلی حجتی» و در قهاوند شهید «حسینعلی سلیمی» به عنوان شهدای سال شهرستان‌ها معرفی شدند.

انتهای پیام/خ