شناسایی ۳۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان
شناسایی ۳۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان

غرب ایران - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: ۳۰ فرصت سرمایه گذاری در این استان شناسایی شده که این فرصت ها با رایزنی و تفاهم قابل اصلاح و افزایش تا رسیدن به میزان قابل قبول و بارگذاری در سایت کشوری است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ، ظاهر پورمجاهد در ستاد سرمایه گذاری استان همدان اظهار داشت: در جریان تدوین طرح ها برای سفر هیات دولت به استان همدان دریافتیم که در روند سرمایه گذاری، پذیرش سرمایه گذار، تعیین تکلیف طرح های سرمایه گذاری و پالایش طرح های دارای جواز تاسیس باید کار ویژه ای انجام شود.

وی افزود: طرح های زیادی در استان وجود دارد اما حین مراجعه و معرفی طرح به بانک برای دریافت تسهیلات متوجه می شویم طرح دارای توجیه فنی و اقتصادی نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان ادامه داد: برای بارگذاری این طرح ها در سایت کشوری، باید ابتدا به طور دقیق طرح مورد نظر مطالعه و به آن اعتبار اختصاص یابد.

پورمجاهد تصریح کرد: چهار هزار میلیارد تومان خط اعتباری از بانک ها و ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان از محل سفر هیات دولت به استان، برای اجرای طرح ها جذب می شود هر چند جذب این اعتبار نیازمند ارائه طرح های خوب دارای توجیه اقتصادی است.

وی خاطرنشان کرد: تنها برای راه اندازی سه گاوداری در استان ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است همچنین نهایی شدن برخی طرح ها نیازمند تعیین تکلیف وضعیت معادن است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه توسعه اقتصادی نباید منجر به تخریب محیط زیست شود گفت: همواره توسعه همه جانبه مورد توجه مسئولان است چرا که حاضر به تخریب محیط زیست برای دستیابی به توسعه نیستند.

پورمجاهد تاکید کرد: تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۱ دست کم باید ۱۰ فرصت سرمایه گذاری در سامانه ملی ثبت و بارگذاری شود هر چند این سامانه تنها طرح های به روز و با چارچوب خاص و دارای مطالعه را می پذیرد.

وی اظهار داشت: در صورت کوتاهی دستگاه ها برای ثبت مشخصات طرح در سامانه سرمایه گذاری ملی تا موعد تعیین شده (سی ام تیرماه امسال) موافقت نامه بودجه آن دستگاه مبادله نشده و هیچگونه اعتباری تخصیص نمی یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان ادامه داد: همچنین در این راستا توجه به اطلس سرمایه گذاری در استان بسیار مهم است چراکه با مشخص کردن چارچوب ها تکلیف سرمایه گذار نیز مشخص می‌شود.

پورمجاهد یکی از شاخصه های مدیر توانمند و دلسوز را پاسخگویی به استعلام در کمترین زمان دانست و از مدیران اجرایی خواست در سفر هیات دولت به استان همدان از وزرا برای تخصیص اعتبار به منظور شتاب بخشی به روند اجرای طرح ها کمک بگیرند.

وی افزود: با توجه به تاکید دولت و مجلس به الکترونیکی شدن صدور مجوزها، این موضوع نیز باید در استان با جدیت دنبال شود.

انتهای پیام/خ