سیل به یک هزار هکتار از زمین‌های زراعی استان همدان خسارت زد
سیل به یک هزار هکتار از زمین‌های زراعی استان همدان خسارت زد

غرب ایران - سرپرست مدیریت بحران و مخاطرات بخش کشاورزی استان همدان گفت: یک هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان همدان در بخش زراعی، بر اثر وقوع سیل اخیر دچار خسارت شد.

به گزارش غرب ایران سلیمان اسدی ، به بارندگی‌های شدید و وقوع سیل در برخی شهرستان‌های استان همدان اشاره کرد و اظهار داشت: وقوع سیل در شهرستان‌های همدان، بهار، کبودرآهنگ و فامنین سبب بروز خسارات مالی برای کشاورزان شده است.

وی با تاکید بر اینکه یک هزار هکتار از بخش زراعی این چهار شهرستان دچار خسارت شده است، تصریح کرد: خسارت به این بخش ۴۴۸ میلیارد ریال برآورد شده است.

سرپرست مدیریت بحران و مخاطرات بخش کشاورزی استان همدان با بیان اینکه ۴۷ و نیم هکتار از باغات استان بر اثر سیل آسیب دیده است، عنوان کرد: مبلغ خسارت این حوزه ۳۴۶ میلیارد ریال تخمین زده شده است.

اسدی از بروز خسارت در بخش دام و طیور خبر داد و گفت: متاسفانه وقوع سیل سبب تلف شدن ۳۷۱ راس دام سبک به ارزش ۹۹ میلیارد ریال شده است‌.

وی با تاکید بر اینکه به حوزه تاسیسات و امور زیربنایی هم خسارت وارد شده، تصریح کرد: در این سیل ۲۰ کیلومتر از قنات‌های چهار شهرستان یاد شده به ارزش ۲۳۵ میلیارد ریال خسارت دیده است.

سرپرست مدیریت بحران و مخاطرات بخش کشاورزی استان همدان با بیان اینکه تاکنون درباره نحوه پرداخت خسارات کشاورزان و دامداران، تصمیمی اتخاذ نشده است، عنوان کرد: این موضوع باید در هیئت وزیران مطرح شود.

اسدی افزود: پس از تصمیم‌گیری و تصویب نحوه پرداخت خسارات کشاورزان، اقدام به تشکیل پرونده برای خسارت دیدگان می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه کشاورزانی که محصولات خود را بیمه نکردند باید هرچه سریعتر نسبت به این موضوع اقدام کنند، اظهار داشت: بیمه در چنین مواقعی به کمک کشاورزان می‌آید.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1