سوگواره یاس نبوی در ۶۵ بقعه همدان
سوگواره یاس نبوی در ۶۵ بقعه همدان

«حجت‌الاسلام علی حسینی»گفت: ویژه برنامه «سوگواره یاس نبوی» همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) در ۶۵ امامزاده و بقعه متبرکه استان همدان برگزار می‌شو

غرب ایران: معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به اینکه ۷ بقعه در شهر همدان مجری این طرح است افزود: مراسم دهه دوم فاطمیه از ۱ بهمن ماه به مدت ۱۰ روز در قالب برنامه سوگواره یاس نبوی در آستان مقدس امامزادگان استان همدان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه یکی از محور‌های طرح سوگواره یاس نبوی اعزام مبلغین به سطح بقاع متبرکه است گفت: ثبت نام مبلغین در سامانه جهت حضور در این طرح تا ۲۵ دی ماه ادامه دارد.

وی افزود: مبلغین اعزامی و بومی در خیمه‌های معرفت بقاع متبرکه امامزادگان در ایام فاطمیه مسائل شرعی، خانواده، اعتقادی، معارفی و تربیتی را برای مراجعین و زائرین طرح خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه در هر شهرستان در یکی از بقاع متبرکه شاخص، خیمه معرفت برپا خواهد شد گفت: در شهر همدان خیمه معرفت در آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) برپا خواهد شد.

حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: معرفی ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س)، ایجاد فضای فرهنگی و معنوی در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان، آشنایی و ترویج سیره عملی حضرت صدیقه طاهره(س) در دفاع از حریم ولایت و امامت از اهداف برگزاری این مراسم است.

معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به اینکه یکی از اهداف سوگواره یاس نبوی، ترویج فرهنگ وقف فاطمی است گفت: در سطح استان ۷ وقف فاطمی ثبت شده است.

وی بیان کرد: اقامه نماز جماعت، سخنرانی، مرثیه سرایی، اطعام دهی از محل اجرای نیات واقفین و … از دیگر اهدافی است که طرح سوگواره یاس نبودی دنبال می‌شود.

انتهای پیام: ن