سردار شهید «مازویی» شهید سال ۱۴۰۱ استان همدان
سردار شهید «مازویی» شهید سال ۱۴۰۱ استان همدان

غرب ایران- معاون روابط عمومی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان گفت:سردار شهید «محمد رضا مازویی»، به عنوان شهید سال استان همدان در سال ۱۴۰۱ معرفی شد.

به گزارش غرب ایران سرهنگ علی اکبر کریم‌پور گفت:طی یک دهه بنا بر اعلام سازمان بسیج مستضعفین هر ساله به منظور بزرگداشت شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی و بهره‌گیری هر چه بیشتر جامعه با روش و سبک زندگی شهدای گرانقدر علاوه بر معرفی شهدای کشوری در تمام استان‌ها شهیدی را به عنوان شهید سال معرفی می‌شود.

سردار شهید «محمدرضا مازویی»، نخستین فرمانده گردان تخریب لشگر ۳۲ انصارالحسین استان همدان بود که در اول فرودین ۱۳۳۷ در همدان دیده به جهان گشوده و ششم فروردین ماه سال ۱۳۶۲ در منطقه عملیاتی سومار به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

او گفت: در استان همدان از سال ۹۲ معرفی شهدای سال در دستور کار قرار گرفت، ودر تمام شهرستان‌ها نیز هر سال یک شهید از شهرستان به عنوان شهید سال شهرستان معرفی می‌شود.

معاون روابط عمومی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان گفت: شهید «امیر طلایی» در شهرستان همدان و شهید «قاسم صاعد» در شهرستان رزن، همچنین شهید «حیدر سهرابی» در شهرستان نهاوند، شهید «محمد شهبازی» در شهرستان بهار، شهیدان «محمد علی و نورمراد عبدکوند» در شهرستان اسدآباد و شهید «محراب سهرابلویی» در منطقه قهاوند به عنوان شهید سال معرفی شدند.

به گفته کریمی، شهید «کوچکعلی ذاکری» به عنوان شهید سال شهرستان کبودراهنگ  و در شهرستان ملایر نیز شهید «صادق عنبری» به عنوان شهید سال شهرستان معرفی شدند.

شهید «علی اصغر یزدانی فر» در درگزین، شهید «نصرت اله خلیلی» در فامنین و شهید «عبدالصالح رفعت» در تویسرکان نیز به عنوان شهدای سال ۱۴۰۱ معرفی شدند.

معاون روابط عمومی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان، گفت: اعتلای پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی در دنیا، مرهون خون پاک و مطهر شهیدانی است که در برابر جبهه کفر و باطل ایستادگی کرده و جان فدا کردند، که باید با معرفی شایسته شهدای والامقام، روحیه انقلابی و فرهنگ جهاد و شهادت را ترویج و الگوی جوان مومن انقلابی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را به جامعه معرفی کرد.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1