زنگ بازگشایی مدارس در همدان به صدا در آمد/ دانش‌آموز سبک زندگی با کرونا را یاد بگیرند
زنگ بازگشایی مدارس در همدان به صدا در آمد/ دانش‌آموز سبک زندگی با کرونا را یاد بگیرند

غرب ایران-مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: در شرایط کنونی ضرورت دارد که دانش آموز سبک زندگی با کرونا را یاد بگیرند.

به گزارش غرب ایران،همزمان با سراسر کشور زنگ بازگشایی مدارس در  مدرسه ریحانه النبی همدان به صورت نمادین به صدا درآمد. این مراسم با حضور امام جمعه همدان، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان برپا شد.

محمد پورداود مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم بازگشایی مدارس اظهار داشت:  در حال حاضر با بیماری کرونا مواجه هستیم، پس باید سبک زندگی با این ویروس را هم یاد بگیریم. آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگی و آموزشی و تربیتی  که باید نحوه مدیریت و زندگی دانش آموزان در شرایط کرونایی را آموزش دهد.

وی با بیان اینکه شروع سالتحصیلی همزمان با محرم است گفت: مکتب عاشورا بزرگترین کلاس درسی است که آموزگار آن به ما درس ایثارگری و ظلم ستیزی می‌دهد. معلمان در ایام شیوع کرونا واژه ایثار را معنا بخشیدند و اگر پزشکان و پرستاران مدافعان سلامت نام گرفتند، فرهنگیان نیز جهادگران آموزشی لقب گرفتند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با تاکید بر اینکه در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس قرار داریم که شاگردان این مکتب خونبار، به ما درس ایثارگری دادند، تصریح کرد:  اگر دیروز رزمندگان ما در جنگ با دیو پلید و دشمنان اسلام و وطن حماسه‌ها آفریدند امروز هم دانش‌آموزان و معلمان در عرصه علم و عمل پیشگام هستند.

پورداود با بیان اینکه  امروز دستگاه تعلیم و تربیت استان با آمادگی کافی سالتحصیلی را شروع می‌کند اظهار داشت: استان همدان با ۲۹۱ هزار دانش‌آموز، ۲۲ هزار فرهنگی و ۲ هزار و ۵۴۷ کلاس، به استقبال سال تحصیلی جدید می‌رود.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط هر شهرستان دانش آموزان به حضوری و مجازی آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند، گفت:  مهم ترین دغدغه ما حفظ سلامتی دانش آموزان و فرهنگیان است و تلاش می‌کنیم تا فعالیت مدارس بر اساس پروتکل‌های ستاد مدیریت کرونا پیش برود.

انتهای پیام/خ