راه اندازی مراکز سیار واکسیناسیون کرونا
راه اندازی مراکز سیار واکسیناسیون کرونا

غرب ایران - استاندار همدان گفت: مراکز سیار واکسیناسیون کرونا در محل‌های عزاداری دایر شود.

به گزارش غرب ایران علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان گفت: مراکز سیار واکسیناسیون کرونا به منظور ترغیب و تشویق عزاداران حسینی به تزریق واکسن در حاشیه محل‌های پُر تجمع دایر شود.

او در ستاد استانی مقابله با کرونا  گفت: تاسوعا و عاشورای حسینی اوج حضور مردم در مساجد، حسینیه، تکایا و هیات‌های عزاداری است که باید علاوه بر فراهم کردن زمینه برگزاری آیین‌های عزاداری در مکان‌های رو باز، زمینه واکسیناسیون آن‌ها نیز فراهم شود.

استاندار همدان گفت: با وجود ابلاغ شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی به هیات‌های مذهبی همچنان رعایت این دستورالعمل‌ها از جمله زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری و رعایت بهداشت فردی توصیه می‌شود.

قاسمی فرزاد گفت: با توجه به بالا بودن احتمال ابتلا به کرونا به ویژه در شب‌های تاسوعا، عاشورا و سومین روز شهادت امام حسین (ع) در صورت مشاهده مناسب نبودن مکان برگزاری مراسم و رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی در این محل ها، باید نسبت به تغییر مکان برگزاری مراسم اقدام شود.

او از مدیرکل آموزش و پرورش و ورزش و جوانان خواست مکان مناسب برای برگزاری آیین‌ها سوگواری محرم در اختیار هیات‌های مذهبی که دارای مجوز و معرفی نامه از سازمان تبلیغات اسلامی هستند، قرار دهد.

استاندار همدان به عزاداران حسینی توصیه کرد علاوه بر تعظیم شعائر نسبت به رعایت پروتکل‌های ابلاغی از جمله فاصله اجتماعی، زدن ماسک و تزریق دُز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند همچنین افراد دارای بیماری زمینه‌ای از حضور در آیین‌های مذهبی فعال در مکان‌های سربسته به جد پرهیز کنند.

قاسمی فرزاد از همراهی بسیجیان در اجرای طرح شهید سلیمانی قدردانی کرد و گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران مردم با برگزاری میزگرد‌های خبری و تهیه و انعکاس گزارش‌هایی در زمینه ضرورت دریافت واکسن، مردم را به زدن واکسن کرونا ترغیب و تشویق کنند.

به گفته او مجهز شدن مدارس به پنجره‌های دوجداره و سیستم تهویه هوای استاندارد با جدیت از سوی آموزش و پرورش و نوسازی مدارس دنبال شود و در مدت زمان حدود یک ماه و نیم باقی مانده تا بازگشایی مدارس باید طرح‌های نیمه تمام آموزشی را تکمیل کرد.

استاندار همدان گفت: سفر رییس جمهور به همدان و استقبال بی نظیر مردم این استان از رییس قوه مجریه یک سفر حماسی و به یاد ماندنی بود و آیت الله رییسی از این حضور و استقبال مردم استان اعلام رضایت کرد.

قاسمی فرزاد گفت:  رسانه‌ها و خبرنگاران نیز به خوبی حضور رییس جمهور و استقبال مردم را از قاب رسانه به تصویر کشیدند که این اقدام آن‌ها شایسته قدردانی است.

او گقت: راه اندازی مراکز سامد و ۲۹ مرکز ارتباطات مردمی با حضور معاونان وزرا، سبب پاسخگویی به درخواست و مطالبات مردمی از جمله پاسخ به ۳۸ هزار تماس مردمی و ۳۷ هزار نامه شد.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت در خصوص رنگ بندی کرونایی کشور، چهار شهرستان «رزن، درگزین، فامنین و نهاوند» در وضعیت قرمز، شهرستان‌های «همدان، کبودرآهنگ، ملایر و اسدآباد» در وضعیت نارنجی و «بهار و تویسرکان» در وضعیت زرد هستند.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1