راه اندازی فرهنگسرای هنر و رسانه در همدان
راه اندازی فرهنگسرای هنر و رسانه در همدان

شهردار همدان با تاکید بر حمایت مادی و معنوی مجموعه مدیریت شهری از اهالی رسانه، گفت: در همین راستا فرهنگسرای هنر و رسانه در همدان راه اندازی می شود تا بتوانیم به بخشی از نیازهای فعالان این عرصه پاسخ بدهیم.

غرب ایران -شهردار همدان با تاکید بر حمایت مادی و معنوی مجموعه مدیریت شهری از اهالی رسانه، گفت: در همین راستا فرهنگسرای هنر و رسانه در همدان راه اندازی می شود تا بتوانیم به بخشی از نیازهای فعالان این عرصه پاسخ بدهیم.

عباس صوفی اظهار داشت: محل مناسبی در یکی از بهترین نقاط شهر برای فرهنگسرای رسانه اختصاص یافته که امیدواریم در این دوره از فعالیت خانه مطبوعات شاهد افتتاح این طرح باشیم.

وی گفت: نقش و جایگاه ویژه رسانه‌ها و مطبوعات در ارتقای سطح بینش و آگاهی جامعه بر کسی پوشیده نیست و امیدوارم هیات مدیره جدید خانه مطبوعات منشا خیر در راستای توسعه فرهنگ استان همدان باشند.

شهردار همدان تصریح کرد: انتظار می‌رود رسانه‌ها درباره مشکلات شهری دقت‌نظر و سعه‌صدر بیشتری داشته باشند چرا که اقناع افکار عمومی بر عهده این قشر است و درخواست تعامل و مشارکت بیشتری در این زمینه داریم.

صوفی افزود: مدیریت شهری در کنار اجرای وظایف خود نیازمند مشارکت و حمایت جدی رسانه‌ها است و مشتاقانه از نقد منصافانه اصحاب رسانه‌ در اجرای امور استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به گستردگی و چندوجهی بودن فعالیت های شهرداری، خاطرنشان کرد: حوزه فرهنگ به عنوان بخشی از وظایف مدیریت شهری از اهمیت بالایی برخوردار است که آموزش شهروندی، برگزاری جشنواره شهروند برگزیده و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در شهر نشانه توجه ویژه شهرداری همدان به این حوزه است.

شهردار همدان بر لزوم حمایت‌های مادی و معنوی از رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: رویکرد حمایتی از رسانه‌ها باید مستمر باشد و در سال‌های اخیر با توزیع عادلانه آگهی‌ها و اشتراک نشریات محلی و حمایت از خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری در اولویت برنامه های شهرداری همدان قرار گرفته است.

به گفته صوفی به دلیل مشکلات مالی و اعتباری که در دو سال اخیر بر کشور و به ویژه شهرداری‌ها تحمیل شد، در پرداخت مطالبات مالی رسانه‌ها تاخیراتی به وجود آمد که به زودی برطرف می‌شود.