هیئت رئیسه  شورای شهر همدان انتخاب شدند
هیئت رئیسه  شورای شهر همدان انتخاب شدند

غرب ایران _ با توجه به تعداد آرای اعضای هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر همدان در انتخابات سال چهارم، امروز بالاخره رئیس و نایب رئیس شورای شهر همدان انتخاب شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران، چهل و یکمین جلسه از صحن شورای شهر همدان با دستور کار انتخاب رئیسه دوره چهارم، ظهر امروز با حضور فرماندار همدان برگزار شد و پس از برگزاری انتخابات سید مسعود عسگریان به عنوان رئیس شورا، اکبر کاووسی به عنوان نایب رئیس و حسین قره‌باغی و نرگس نورالله‌زاده به ترتیب به عنوان منشی اول و دوم شورا انتخاب شدند.

بیش از ۹۰ درصد از مصوبات شورا در سال سوم قانونی بود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در هیئت رئیسه سال سوم در ابتدای جلسه به گزارشی از عملکرد هیئت رئیسه شورا در یک سال اخیر پرداخت و اظهار داشت: توجه و دقت زیادی نسبت به برگزاری جلسات داشتیم و در سال دوم ۴۰ جلسه و در سال سوم علی‌رغم شیوع کرونا ۴۱ جلسه صحن شورا برگزار شد.

کامران گردان افزود: در مجموع در یک سال اخیر ۹۱ و ۵۲ صدم درصد مصوبات شورا در هیئت انطباق تایید شده است.

وی با بیا این که برای قانونی بودن هر آنچه بیشتر مصوبات شورا برای نخستین بار کمیته انطباق داخلی تشکیل دادیم گفت: در شورای دوره چهارم تنها ۳۰ درصد مصوبات مطابق با قانون بود.

کامران گردان عنوان کرد: با وجود نمایندگانی از ۲ لیست امید و اصول‌گرا در شورا، تنش‌های داخلی کنترل شد و در سال سوم هیئت رئیسه حاشیه مهمی نداشتیم.

وی با اشاره به این که در این سال بسیاری از مسئولان ارشد استان به شورا دعوت شدند تصریح کرد: در طول یکسال گذشته امام جمعه همدان، رئیس حوزه علمیه همدان، استاندار و معاونین وی، فرماندار، رئیس کل دادگستری، دادستان، معاون اطلاعات، فرمانده سپاه همدان مدیرکلان استان و همچنین نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به دعوت شورا به صحن آمدند.

گردان با اشاره به اقدامات هیئت رئیسه دوره سوم افزود: اقدامات هیئت رئیسه در سال سوم دوره پنجم در بیست سال گذشته انجام نشده بود.

وی مطرح کرد: نظم اداری، ایجاد سیستم حضور و غیاب، انبارگردانی، تعیین شرح وظایف کمیسیون‌ها، ثبت و ساماندهی مراجعات عمومی، تهیه فرم لوایح، ایجاد بایگانی پرسنلی، نصب دوربین مداربسته از جمله اقدامات مهم اداری در دوره هیئت رئیسه سال سوم بود.

افزایش ۳۶ درصدی گردشگران خارجی

فرماندار همدان در صحن شورا با بیان اینکه فلسفه حضور من در این جلسه تقدیر و تشکر از فعالیت‌های شورا و قدرشناسی از زحمات هیئت رئیسه و اعضای شورا بوده است.

افشاری افزود: شورای این دوره هم ناظر بر مشکلات بود، هم راه حل می‌داد و هم به موقع تصمیم می‌گرفت.

وی بابیان این حضور مهندس بادامی نجات در ‌شورای عالی استان‌ها اتفاق خوبی برای همدان بود گفت: شورای دوره پنجم چند رویداد مهم بزرگ بین‌المللی را از جمله همدان ۲۰۱۸ و اجلاس جهانی گردشگری را برگزار کرد.

افشاری با بیان این که برگزاری این رویدادها به شناخت بیشتر گردشگران نسبت به همدان انجامید، افزود: در این مدت ۳۶ درصد حضور گردشگری ارتقا پیدا کرد و اگر شیوع کرونا نبود با این تبلیغات گردشگری همدان رونق بسیار خوبی می‌گرفت.

ماهانه ۲۲۵ خانوار در حاشیه شهر همدان ساکن می‌شوند

وی با تاکید بر تعامل بین اعضای محترم شورا، با وجود سلایق مختلف تصریح کرد: اعضای شورای همدان، به نظر و رای هم احترام گذاشتند و این شورا بی‌حاشیه است.

فرماندار همدان با اشاره به این که امسال سال بهره‌برداری از اقدامات شورا است اظهار داشت: مشی و سیره باید مهم‌تر از عملکرد باشد.

افشاری تاکید کرد: تمامیت خواهی سم مهلک برای شورا است و هیچکس استبداد رای در شورا را بر نمی‌تابد.

وی با اشاره به این که اعضای شورا تا کنون از ورود زودهنگام به انتخابات پرهیز کردند عنوان کرد: اگر مردم نسبت به اثرگذاری نمایندگانشان اعتقاد نداشته باشند مشارکت در انتخابات کاهش می‌یابد، اما این شورا امیدوار کننده بود.

فرماندار همدان تصریح کرد: شهرداری همدان عملکرد بسیاری خوبی در این دوره داشته است و افرادی که از بیرون استان به همدان می‌آیند این شهر را شهر زنده و پویا می‌بینند.

افشاری با اشاره به این در حاشیه شهر همدان ماهانه ۲۲۰ خانوار ساکن می‌شوند و بی‌تردید این آمار در سنوات آینده گسترش می‌یابد خطاب به اعضای شورای شهر همدان گفت: کمربند همدان را افزایش دهید و در الحاق روستاها هر چه قانون می‌گوید عمل کنید.

پس از سخنان فرماندار همدان فرایند رای‌گیری انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر همدان در سال چهارم آغاز شد. تنها داوطلب ریاست شورای اسلامی شهر همدان سید مسعود عسگریان بود که با ۶ رای موافق و ۵ رای ممتنع ۱۱ عضو شورا به عنوان رئیس شورا در سال پایانی دوره پنجم انتخاب شد.

اکبر کاووسی نیز تنها نامزد نایب رئیسی شورا بود که وی نیز با ۶ رای موافق و ۵ رای ممتنع به عنوان نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان در سال پایانی انتخاب شد.

حسین قره‌باغی  و نرگس نورالله زاده نیز هر دو با ۶ رای موافق و ۵ رای ممتنع به ترتیب به عنوان منشی اول و دوم انتخاب شدند.

به گزارش تسنیم با اعلام رئیس جدید شورای اسلامی شهر همدان ابراهیم مولوی نیز به عنوان سخنگوی شورا انتخاب و برگزاری انتخابات رؤسای کمیسیون‌ها نیز به روز سه‌شنبه موکول شد.

انتهای پیام/خ