دولت باید در تعیین مدیران لایه‌های میانی سرعت عمل داشته باشد
دولت باید در تعیین مدیران لایه‌های میانی سرعت عمل داشته باشد

غرب ایران - امام جمعه همدان گفت: دولت باید در تعیین مدیران لایه‌های میانی سرعت عمل داشته باشد و تمام مدیران میانی در سطوح مختلف باید تعیین شوند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حبیب‌الله شعبانی‌موثقی در خطبه‌های نماز جمعه امروز همدان با تأکید بر اینکه دولت باید در تعیین مدیران لایه‌های میانی سرعت عمل داشته باشد، افزود: باید تمام مدیران میانی در سطوح مختلف تعیین شوند و مدیر همراه با سیاست‌های کلی دولت باشد و صرف تغییر دولت، انتخاب رئیس جمهور و استانداری‌‎ها کافی نیست.

 

وی تأکید کرد: مدیران لایه‌های مختلف باید تعیین تکلیف شوند، زیرا که مدیری که در حالت انتظار به سر می‎‌برد ممکن است نتواند همراهی خوبی داشته باشد و به ویژه در برنامه‎‌های اقتصادی و مسأله آموزش و پرورش مجلس و دولت باید سریع ‎تر وضعیت این وزارتخانه را مشخص کنند.

شعبانی‌موثقی در ادامه با اشاره به دیدار نخبگان با رهبری کشور، افزود: مدیران و مسئولان رویکرد و سبک راهبردی رهبری را الگوی عملی خود قرار دهند و حمایت از جامعه علمی و نخبگان باید تبدیل به الگوی عملی بین مسئولان کشور شود و نباید صرفا کار‌های شعاری در این عرصه انجام شود.
وی تصریح کرد: یکی از بزرگترین مشکلات نخبگان، عدم درک صحیح مدیران از نخبگی است، مسئولان درک صحیحی از جایگاه نخبگان ندارند و امیدواریم دولت در این زمینه مسائل جدی را در نظر داشته باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: امروز برخی از سوداگران و رانت‌خواران با ورود نخبگان در عرصه مدیریت و تولید مخالف هستند، زیرا که منافعشان به خطر می‎‌افتد و سنگ اندازی می‎‌کنند از طرف دیگر امروز نخبگان نباید در گیر و دار مسائل اداری قرار بگیرند.

شعبانی‌موثقی با تاکید بر اینکه مسئولان درک صحیحی از نخبگان داشته باشند، افزود: برخی در بعضی مسند‌ها نخبگان را دعوت به مهاجرت به خارج از کشور می‎‌کنند که این یک خیانت است که با سوء مدیریت و عدم حمایت‌ها اتفاق می‌‎افتد بنابراین غفلت از جامعه نخبگان خیانت به کشور است. 

 

وی در ادامه با اشاره به گرانی‌های سرسام‌آور و بورس نیز گفت: رئیس جمهور برنامه کوتاه مدت برای اداره کنترل بازار و گرانی را مطرح کرده اما امروز همچنان شاهد گرانی‎‌های سرسام آوری هستیم که در خیلی از موارد منطق ندارد، بنابراین امیدواریم دولت در این عرصه‌ها هم سریع‌تر اقداماتی داشته باشد.

 

 

انتهای خبر / ب