خروج ۵۰ تاکسی پیکان فرسوده از تاکسیرانی همدان
خروج ۵۰ تاکسی پیکان فرسوده از تاکسیرانی همدان

مدیر معاونت تاکسیرانی سازمان شهرداری همدان از حذف ۵۰ تاکسی پیکان فرسوده از ناوگان تاکسیرانی همدان به زودی در همدان خبر داد.

غرب ایران -مدیر معاونت تاکسیرانی سازمان شهرداری همدان از حذف ۵۰ تاکسی پیکان فرسوده از ناوگان تاکسیرانی همدان به زودی در همدان خبر داد.

 

میلاد کریمی,مدیر معاونت تاکسیرانی سازمان شهرداری همدان  با اشاره به اجرای طرح تبدیل تاکسی‌های پیکان فرسوده به تاکسی‌های جدید اظهار کرد: ۳۰۰ تاکسی پیکان فرسوده در همدان وجود دارد که ۶۰ مورد تبدیل به خودرو‌های جدید و نوسازی شده‌اند.

او با بیان اینکه ۲۴۰ تاکسی فرسوده باقی مانده که باید تبدیل به خودرو‌های جدید شوند گفت: پیگیر دریافت وام‌هایی برای تاکسیداران نسبت به خرید خودرو‌های جدید هستیم.

مدیر معاونت تاکسیرانی سازمان شهرداری همدان با اشاره به اینکه تا ۱۰ روز آینده به ۵۰ تاکسی پیکان فرسوده وام بدون بهره تعلق می‌گیرد افزود: طبق اولویت به این خودرو‌ها وام تعلق می‌گیرد که سابقه فعالیت و نبود تخلف و غیره مورد توجه است.

کریمی با بیان اینکه با این ۵۰ خودرو ۵۰ میلیون تومان وام تخصیص خواهد یافت خاطرنشان کرد: رانندگان حواله‌های خرید خودرو را نیز دریافت کرده‌اند و با واریز پول به حساب شرکت خودروسازی ایران خودرو، مابقی مبلغ را نیز رانندگان واریز کرده و خودرو فرسوده اسقاط و خودرو جدید تحویل گرفته می‌شود.

او با اشاره به اینکه تمام تلاش ما این است که تا پایان سال ۱۰۰ تاکسی پیکان فرسوده تعویض شود گفت: قبلا ۶۰ تاکسی انجام شده و تا ۱۰ روز آینده ۵۰ تاکسی نیز انجام می‌شود که در مجموع احتمالا ۱۶۰ خودرو شود.

مدیر معاونت تاکسیرانی سازمان شهرداری همدان با تاکید به اینکه حمایت‌های شهردار در این اقدام موثر بوده و قدردان زحمات هستیم افزود: ناوگان حمل و نقل بعد از ۱۰ سال فعالیت فرسوده به حساب می‌آیند که در حال حاضر تاکسی پراید، روا و آر دی باید تبدیل شوند، اما تلاش ما این است ابتدا خودرو‌های پیکان تبدیل شوند، چون تردد با آن‌ها دیگر امکان‌پذیر نیست و بسیاری از آن‌ها کامل فرسوده شده‌اند.

انتهای پیام/ف