خروج مرغ زنده از همدان ممنوع شد
خروج مرغ زنده از همدان ممنوع شد

غرب ایران - معاون امور اقتصادی استاندار همدان گفت: هیچ محموله‌ مرغ کشتار شده بدون مجوز کشتارگاه و هیچ مرغ زنده‌ای هم اجازه‌ خروج از استان را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ ظاهر پورمجاهد در کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به اینکه بازار مرغ اکنون آرامش خوبی دارد، افزود: لازم است به دلیل ۱۹ درصد کاهش جوجه ریزی نسبت به ماه قبل برای اینکه به مشکل برنخوریم ۴۰۰ یا ۵۰۰ تن پیش غذا (فری استارتر) به شکل تشویقی در اختیار هر مرغداری ۵ درصد نیاز قبل از دریافت سهمیه قرار بگیرد تا جوجه ریزی به موقع انجام شود.

وی تأکید کرد: هیچ محموله‌ی مرغ کشتار شده بدون مجوز کشتارگاه از استان خارج نمی شود و هیچ مرغ زنده‌ای هم اجازه‌ی خروج از استان را ندارد.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان تصریح کرد: هر کشتارگاهی که ثبت سامانه نداشته باشد، متخلف است و پرونده آن سریع ظرف یک هفته به دادستان استان معرفی می‌شود.

پورمجاهد در ادامه با تأکید بر اینکه اولویت مصرف به منظور تنظیم بازار در استان است و سپس بازار کشور را تأمین می کنیم، افزود: ۸۰۰ تن برنج موجود در انبار‌ها و گوشت قرمز از طریق تعاونی‌ها و فروشگاه‌ها هر چه سریع تر توزیع خواهد شد تا بتوانیم سهمیه‌ جدید از مرکز درخواست کنیم.

در این کارگروه همچنین پیرامون مسائل مختلف از جمله سیمان، برنج، سبوس گندم، نان، گوشت قرمز و حبوبات مواردی مطرح شد و مقرر شد درباره‌ حبوبات، سبوس گندم و نان پس از برگزاری سمینار ویدئو کنفرانس استانداران تصمیم گیری شود.

 

انتهای خبر / ب