خدمات ويژه دستگاههاي اجرايي، عمومي و شرکتهاي خدماتي به مردم در ايام الله دهه فجر
خدمات ويژه دستگاههاي اجرايي، عمومي و شرکتهاي خدماتي به مردم در ايام الله دهه فجر

ظهر امروز جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر شهرستان به رياست فرماندارهمدان و با حضور مسئولان دستگاه‌هاي مربوطه برگزار شد.

غرب ایران: فرماندار همدان ‌در اين جلسه با تاکيد برلزوم مردمي بودن برنامه‌هاي دهه فجر گفت: همه ما مسئولان بايد تسهيل‌گر حضور مردم در برنامه‌ها باشيم همان‌گونه که در طول ۴۰ سال گذشته مردمي بودن برنامه از نقاط برجسته برنامه‌هاي دهه فجر بوده است.

حسين افشاري حضور پر تعداد مديران در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر را بيانگر با اهميت بودن اين موضوع دانست و ابراز کرد: امسال ما نخستين دهه فجر گام دوم انقلاب اسلامي را تجربه مي‌کنيم به همين دليل از حساسيت ويژه‌اي برخوردار است.

وي افزود : دستگاههاي اجرايي، عمومي و شرکتهاي خدماتي در ايام الله دهه فجر نسبت به ارايه خدمات ويژه اقدام نمايند و در صورت نياز از هم اکنون هماهنگي هاي لازم را در اين خصوص به انجام برسانند .

افشاري تصريح کرد: اميد آفريني از ديگر نکات مهمي است که مسئولان بايد در برنامه‌هاي خود لحاظ کنند چرا که دشمن تلاش بسيار گسترده‌اي را براي ايجاد ياس و ناامني در جامعه آغاز کرده ‌بنابراين بايد نقاط قوت نظام اسلامي و دستاوردهاي انقلاب را براي مردم بازگو کنيم.

وي با بيان اينکه حتي سازمان ملل نيز با وجود سختگيري‌ها و شاخص‌هاي سختگيرانه خود اعلام کرده جمهوري اسلامي ايران در شاخص‌هاي توسعه انساني پيشرفت خوبي داشته و توانسته رتبه ۶۵ جهان را به دست آورد، گفت:  جمهوري اسلامي ايران در بخش شتاب علمي نيز توانسته رتبه نخست جهان را به دست آورد.

فرماندار همدان با اشاره به اينکه امپراطوري رسانه‌اي استکبار جهاني در تلاش است تا نگذارد پيشرفت هاي جمهوري اسلامي ايران ديده شود به همين دليل نيز بر بيان نقاط ضعف و مشکلات موجود در کشور متمرکز شده‌اند، عنوان کرد: بايد دستاوردهاي نظام اسلامي براي مردم به ويژه نسل جوان و تفاوت هاي عميق آن با دوران طاغوت بيان شود چرا که برخي افراد و رسانه‌ها در تلاشند تصويري مثبت از دوران طاغوت به نسل جوان کشور ارائه دهند.

افشاري با تاکيد براينکه سخنران‌هاي يوم الله ۲۲ بهمن و هر کس که به تريبوني دسترسي دارد بايد دستاوردهاي نظام اسلامي را براي مردم تبيين کنند، ابراز کرد: تا مي‌توانيم بايد برنامه‌ها را در قالب هنر ارائه دهيم چرا که اين کار، اثرگذاري و ماندگاري اقدامات و برنامه‌ها را بيشتر مي‌کند.

فرماندار همدان خاطر نشان کرد : سه محور در بيانيه گام دوم انقلاب اولويت بيشتري دارد که محور اول مسئله دانش و پژوهش، محور دوم معنويت و اخلاق و محور سوم عدالت و مبارزه با فساد است .

وي با بيان اينکه توجه به دستاوردهاي علمي انقلاب اسلامي از ديگر نکاتي است که بايد در دهه فجر مورد توجه قرار گيرد، افزود:  از جمله مولفه‌هاي قدرت يک کشور دست يافتن به فناوري و سطوح بالاي علمي است موضوع مهمي که مصداق آن را در حمله موشکي سپاه به پايگاه عين الاسد مشاهده کرديم.

افشاري تصريح کرد: توجه به معنويت و اخلاق، عدالت و مبارزه با فساد به عنوان يک خواست عمومي بايد در جامعه به ويژه در ايام الله دهه فجر ترويج داده شود چرا که در کشور ما نبايد اثري از بي‌عدالتي مشاهده شود.

وي از اجراي طرح هر کارمند حامي يک فرزند معنوي در شهرستان همدان خبر داد و اظهار داشت: حمايت کارمندان همداني از ايتام در راستاي توجه به عدالت‌ورزي در جامعه است طرحي که مطابق آن بايد تا پايان اسفند ماه ۱۲ هزار نفر از ايتام و محرومان همداني تحت حمايت ۱۲ هزار نفر از کارمندان قرار گيرند.

حجت‌الاسلام سيد حسن فاضليان در ستاد دهه فجر شهرستان همدان با تاکيد براينکه با توجه به تقارن يوم الله دهه فجر با انتخابات بايد مراقب بود برنامه‌ها به نفع گروه، فرد و يا جناح  خاصي مصادره نشود، گفت: ايام الله دهه فجر به تمامي اقشار جامعه تعلق دارد.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي همدان با بيان اينکه شهر همدان به دليل اينکه مرکز استان به شمار مي‌آيد از حساسيت ويژه اي برخوردار است، افزود: برنامه‌هاي دهه فجر در شهرستان و شهر همدان بايد با دقت و حساسيت بيشتري اجرا شوند.

وي همچنين با قدرداني از سخنراني رهبر معظم انقلاب، سخنان ايشان را بر هم زننده نقشه‌هاي شوم دشمنان دانست و ابراز کرد: ايشان سخنان بسيار ارزشمندي به ويژه درباره سانحه سقوط هواپيماي اوکرايني داشتند.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي همدان  با اشاره به مواضع انقلابي خانواده‌هاي شهداي سانحه سقوط هواپيماي اوکرايني اظهارداشت: صبر و بصيرت اين خانواده‌ها  بسيارجاي قدرداني دارد آنهم در شرايطي که برخي افراد دست به آشوب و اغتشاش در کشور زده و حتي اقدام به پاره کردن عکس سردار سليماني کردند.

وي با تاکيد براينکه برنامه‌هاي ايام الله باید به صورت مردمي برگزارشود، مطرح کرد: از همان ابتداي شکل گيري انقلاب اسلامي دشمني دشمنان وجود داشته است بنابراين ما بايد استوارتر از هميشه برنامه‌ها را برگزار کنيم.

انتهای پیام / ن