ثبت بیش از ۷ هزار تولد در استان همدان در چهار ماه نخست امسال
ثبت بیش از ۷ هزار تولد در استان همدان در چهار ماه نخست امسال

غرب ایران - مدیرکل ثبت احوال استان همدان گفت: در چهار ماه نخست امسال ۱۲۶ مورد دو قلوزایی و چهار مورد چهارقلوزایی در سطح استان همدان به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛ اسد حسن‌زاده‌ زورمند گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۷۴۰۵ مورد ولادت در سطح استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۷۵۴۱ نفر متولد شده بودند، دو درصد کاهش یافته است.

به او گفت: به طور متوسط در هر شبانه روز ۶۰ نوزاد و در هر دو ساعت دو نوزاد در سطح استان متولد شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان گفت: از ولادت‌های ثبت شده طی چهار ماهه امسال ۱۲۶ مورد دوقلو بوده و چهار مورد چهارقلوزایی در سطح استان به ثبت رسیده است.

حسن‌زاده‌زورمند گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۳۶۱۷ مورد وفات به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۵۰۴۰ نفر فوت کرده بودند، ۲۸.۲ درصد کاهش یافته است.

او گفت: به طور متوسط در هر شبانه روز تقریباً ۳۰ مورد فوتی در سطح استان ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۵۴۹۵ مورد ازدواج به ثبت رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۵۱۰۹ مورد ازدواج به وقوع پیوسته، ۷.۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

حسن‌زاده‌ زورمند گفت: همچنین در چهار ماهه امسال ۱۳۱۳ مورد واقعه طلاق در سطح استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۱۵۱ مورد طلاق اتفاق افتاده بود، ۱۴ درصد افزایش یافته است.

به گفته مدیرکل ثبت احوال استان همدان، به طور متوسط در هر شبانه روز ۴۴ واقعه ازدواج در سطح استان به ثبت رسیده است.

او تعداد کارت هوشمند ملی صادر شده برای همدانی‌ها را این‌گونه اعلام کرد: از جمعیت یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۱۰۳ نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی یک میلیون و ۴۱۵ هزار و ۶۶۷ مورد درخواست اخذ کارت هوشمند ملی ثبت شده که معادل ۹۸ درصد جامعه هدف است.

انتهای پیام/خ