ثبت اطلاعات سلامت و بیماری دانش آموزان در سامانه خودارزیابی
ثبت اطلاعات سلامت و بیماری دانش آموزان در سامانه خودارزیابی

غرب ایران - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بر ثبت اطلاعات سلامت و بیماری دانش آموزان در سامانه خود ارزیابی سلامت قبل از هر امتحان و گزارش آن به مسئول حوزه امتحانی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ منوچهر کرمی با اشاره به برگزاری امتحانات حضوری پایه نهم و دوازدهم افزود: جدا سازی دانش آموزان مشکوک و گرفتن آزمون در فضای باز یا اتاق قرنطینه در کنترل و پیشگیری بیماری کووید-۱۹ نقش مهمی دارد.

وی تصریح کرد: دانش آموزان در مراحل ورود، مسیر حوزه امتحانی، محل آزمون و حین خروج فاصله فیزیکی حداقل ۲ متر را از یکدیگر رعایت کنند همچنین رعایت فاصله در حیاط مدرسه قبل از شروع آزمون بسیار مهم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: همه دانش آموزان و کارکنان باید از ماسک بدون فیلتر سه لایه استفاده کنند.

منوچهر کرمی افزود: چنانچه دانش آموز مبتلا به بیماری زمینه‌ای مثل دیابت، قلبی، کلیوی، آسم، سرطان، پیوند عضو و نقص سیستم ایمنی است موضوع را به مسئول حوزه امتحانی اطلاع دهد تا از او در اتاق جداگانه امتحان گرفته شود.

وی تصریح کرد: اگر دانش آموزی مبتلا به بیماری کرونا بوده یا علایمی از قبیل تب، سرفه خشک، تنگی نفس، سردرد، اختلال بویایی و چشایی دارد، به مسئول حوزه امتحانی اطلاع دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: دانش آموزان برای حضور در جلسه امتحان از همراه داشتن هرگونه لوازم اضافی مانند کیف، تلفن همراه و جزوه خودداری و از دست به دست کردن جزوه حتی در محوطه حیاط مدرسه هم پرهیز شود. 

۳۶گفتنی است:  هزار و ۵۰۰ دانش آموز در پایه‌های تحصیلی نهم و دوازدهم به صورت حضوری در امتحانات نهایی خرداد شرکت می‌کنند.

شایان ذکر است: ۱۳۰ حوزه امتحانی، به منظور برگزاری حضوری امتحانات نهایی دانش آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم، در استان همدان آماده شده است.

انتهای پیام / ب