تیم ملی والیبال ایران از سد استرالیا گذشت
تیم ملی والیبال ایران از سد استرالیا گذشت

غرب ایران - تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ مقابل استرالیا به پیروزی رسید.

به گزارش غرب ایران تیم‌ ملی والیبال ایران در سومین دیدار از فصل ۲۰۲۲ لیگ ملت‌های والیبال در برزیل به مصاف استرالیا رفت و با نتیجه ۳ بر یک حریف خود را شکست داد.

ترکیب شروع‌کننده برای در این دیدار، طاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، امیرحسین توخته، مهدی جلوه و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بود.

خطاهای مکرر سرویس از سوی هر دو تیم در آغاز بازی نشان می‌داد که زدن سرویس‌های ریسکی و پرقدرت، توصیه سرمربیان تیم‌ها در این دیدار است. دو دفاع روی تور متوالی از اسفندیار و جلوه و یک سرویس بدون بازگشت از توخته، دیوید پرستون، سرمربی تیم ملی استرالیا را مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی خود کرد که البته تأثیری در روند بازی نداشت و حملات مؤثر ایران کنار اشتباهات حریف، اختلاف امتیازات را بیشتر کرد. تیم ایران در ست نخست ۲۵ بر ۱۴ برنده شد.

شاگردان بهروز عطایی در ست نخست، ۱۳ امتیاز از حمله، ۲ امتیاز از دفاع روی تور، ۲ امتیاز مستقیم سرویس و ۸ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند و همچنین ۵ امتیاز هم از روی اشتباهات خود به استرالیا دادند.

دفاع سازمان‌یافته، مشخصه بازی امروز تیم ملی ایران مقابل استرالیا بود که با دفاع داخل میدان، تکمیل می‌شد. شاگردان عطایی تا امتیاز ۲۴ بدون دردسر پیش رفتند ولی تعلل در گرفتن امتیاز آخر، او را مجبور کرد ملی‌پوشان ایران را به‌بهانه وقت استراحت بیرون بکشد، نتیجه پایانی ست دوم ۲۵ بر ۲۲ به‌سود ایران بود.

تیم ایران تا پایان ست دوم، ۲۴ امتیاز از حمله، ۵ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ امتیاز مستقیم سرویس و ۱۷ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و همچنین ۱۴ امتیاز هم از روی اشتباهات خود به استرالیا واگذار کرد.

پس از ۲ ست پیروزی آسان، افت انگیزه و قدرت حملات تیم ایران، دور از ذهن و انتظار نبود و همین اتفاق هم در شروع ست سوم افتاد. بازی‌سازی خوب وادی و عدم توانایی مدافعان روی تور استرالیا در مهار اسماعیل‌نژاد، فاصله امتیازات را به‌صورت موقت کم کرد. آمار بازی، حکایت از برتری ایران در حمله و دریافت بهتر تیم ملی استرالیا داشت. در ادامه بازی، تمرکز مدافعان حریف روی اسماعیل‌نژاد، باعث شد صابر کاظمی جای او را بگیرد و رمضانی هم جانشین وادی شد اما این دو تعویض هم تغییری در روند بازی و تعداد بالای اشتباهات تیم ایران ایجاد نکرد و استرالیا در نهایت ۲۵ بر ۱۸ برنده شد.

تیم ایران تا پایان ست سوم، ۳۴ امتیاز از حمله، ۸ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ امتیاز مستقیم سرویس و ۲۲ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و همچنین ۲۲ امتیاز هم از روی اشتباهات خود به استرالیا واگذار کرد.

وادی و اسماعیل‌نژاد در ست چهارم به ترکیب اصلی تیم ملی برگشتند. از رفتار بازیکنان مشخص بود که ذهنیت آنها با آنچه در ست سوم بود، فرق کرده است. پرستون، این بار، بازیکنانش را در حالی که ۶ بر ۲ عقب بودند برای ایجاد وقفه در جریان بازی، بیرون کشید. برتری ایران در ست چهارم، منجر به پیروزی ۲۵ بر ۱۵ در این ست و ۳ بر یک در مجموع بازی شد تا به‌نوعی شکست خود مقابل استرالیا در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ را جبران کرده باشد.

تیم ایران در پایان این دیدار، ۴۸ امتیاز از حمله، ۱۲ امتیاز از دفاع، ۵ پوئن‌سرویس و ۲۸ امتیاز از اشتباه‌های حریف کسب کرد. تیم استرالیا نیز ۴۰ امتیاز از حمله، ۹ امتیاز از دفاع، ۲ امتیاز مستقیم سرویس و ۲۵ امتیاز از اشتباه‌های ایران به دست آورد.

استرالیا پیش از این بازی با ۲ شکست و ۶ ست باخته در قعر جدول ۱۶تیمی لیگ ملت‌ها قرار داشت. تنها پیروزی این تیم در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ نیز مقابل ایران با هدایت ولادیمیر آلکنو رقم خورد و استرالیا با ۱۴ شکست و یک پیروزی، فصل ۲۰۲۱ را به پایان رساند.

نتایج سایر دیدارهای شب گذشته و صبح امروز به‌شرح زیر است:

آلمان ۳ ـ صربستان ۲
آمریکا ۳ ـ برزیل یک
بلغارستان صفر ـ لهستان ۳
اسلوونی ۳ ـ چین یک
کانادا صفر ـ ایتالیا ۳.

برنامه دیدارهای آتی تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی لیگ ملت‌ها به‌‌وقت تهران به‌‌شرح زیر است:

هفته نخست: گروه یک، شهر برازیلیا

یکشنبه ۲۲ خرداد؛ ایران ـ ژاپن، ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه

هفته دوم: گروه چهارم، شهر صوفیه

سه‌شنبه ۳۱ خرداد؛ ایران ـ بلغارستان، ساعت ۲۱:۳۰
پنجشنبه ۲ تیرماه؛ ایران ـ آمریکا، ساعت ۲۱:۳۰
جمعه ۳ تیرماه؛ ایران ـ برزیل، ساعت ۱۸
شنبه ۴ تیرماه؛ ایران ـ کانادا، ساعت ۱۵

هفته سوم: گروه ششم، شهر گدانسک

سه‌شنبه ۱۴ تیرماه؛ ایران ـ لهستان، ساعت ۲۲:۳۰
پنجشنبه ۱۶ تیرماه؛ ایران ـ ایتالیا، ساعت ۱۶:۳۰
جمعه ۱۷ تیرماه؛ ایران ـ اسلوونی، ساعت ۱۹:۳۰
شنبه ۱۸ تیرماه؛ ایران ـ صربستان، ساعت ۱۹:۳۰

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1