توقت بلندمرتبه‌سازی در دامنه‌های الوند
توقت بلندمرتبه‌سازی در دامنه‌های الوند

غرب ایران - رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: مدیریت‌شهری باید بلندمرتبه‌سازی در قسمت دامنه‌های شمالی الوند را متوقف کند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی در صحن شورا، گفت: حفظ محیط زیست و منابع طبیعی یکی از قوانین طبیعی، فطری، الهی و حقوقی محسوب می‎ شود که سال‌ها در دنیا حاکم بوده و توسعه پایدار هم بر اساس حفظ این اصول، مبتنی شده است.

صفری‌افلاکی با اشاره به فتوای مراجع، رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری در حوزه حفظ منابع‌طبیعی، افزود: بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب، ساخت مسجد و حوزه هم در منابع طبیعی صحیح نیست.

به گفته وی؛ ویژگی خاص شهر همدان بر محور منابع طبیعی، رشته کوه زیبای الوند و دامنه‌های سرسبز منحصربه‌فرد است که این چشم‌انداز به‎ عنوان هویت شهر، میراث و هدیه الهی برای مردم این دیار محسوب می‎ شود؛ از این‌رو همگان وظیفه حفاظت از این میراث طبیعی را برعهده داریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه مدیریت‌شهری باید بلندمرتبه‌سازی در قسمت دامنه‌های شمالی الوند را متوقف کند تا این منظره شهری، ناپدید نشود؛ اعلام کرد: متأسفانه احداث ساختمان در مناطق طبیعی شهر از سوی برخی از ارگان ‎های دولتی توجیه ندارد.

صفری‌افلاکی با اشاره به تصرف بیش از ۶۰ هکتار از مناطق کوهستانی شهر همدان برای ساخت یک مرکز تولید رسانه‎‌ای بر مبنای تصمیم غیرمنطقی دو دهه اخیر، تأکید کرد: در حال حاضر مدیران ما دیگر نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنند.

 

انتهای خبر /ب