تعداد فوتی های کرونا در استان همدان به ۸۴۱ نفر رسید
تعداد فوتی های کرونا در استان همدان به ۸۴۱ نفر رسید

غرب ایران - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: متأسفانه ۸۴۱ نفر در استان همدان براثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خود را از دست‌داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران،منوچهر کرمی  گفت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان همدان متأسفانه شش هزار و ۲۳۶ مورد در استان همدان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و متأسفانه ۸۴۱ مورد نیز براثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت ۹ هزار ۴۸۲ نفر نیز دارای علائم مشکوک بوده که به‌صورت سرپایی در مراکز درمانی استان حاضر و ویزیت شدند، گفت: طی ۲۴ ساعته گذشته در بیمارستان‌های استان همدان در بخش بستری بیش از ۵۵۰ مراجعه‌کننده داشته‌ایم و در این مدت تعداد بستری در مراکز درمانی به بیش از ۱۵۰ مورد رسیده و موارد مرگ نیز به ۱۴ مورد در روز رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه در روزهای اخیر آمار بستری روزانه به بیش از ۸۰ مورد و فوت براثر کرونا به بیش از ۱۲ مورد رسیده است، گفت: متأسفانه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های استان همدان در شهرستان اسدآباد ۱۶۳ مورد، بهار ۳۸۵ مورد، تویسرکان ۳۶۳ مورد، رزن ۲۲۸ مورد، درگزین ۹۷ مورد، فامنین ۹۶ مورد، کبودرآهنگ ۳۹۵ مورد، ملایر یک هزار و ۱۸۸ مورد، نهاوند ۶۶۶ مورد و همدان دو هزار و ۴۷۹ مورد به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه نتایج به‌دست‌آمده از وضعیت هفته‌های گذشته حاکی از این است که عوامل متعددی در انتقال سریع این ویروس نقش داشته است، عنوان کرد: شرکت در دورهمی، مراسم عزا، حضور در باغ بهشت، مراکز خرید، بازگشایی حضوری مدارس و غیره دست در دست هم داده و وضعیت استان را به حالت قرمز درآورده است.

انتهای پیام/خ