ترخیص بیماران کرونایی از بستری‌ها پیشی گرفت
ترخیص بیماران کرونایی از بستری‌ها پیشی گرفت

فرماندار شهرستان همدان از افزایش تعداد ترخیصی بیماران کرونایی نسبت به بستری‌ها خبر داد و گفت: ۹۵ درصد مردم دستورالعمل‌ها را رعایت کردند.

غرب ایران -فرماندار شهرستان همدان از افزایش تعداد ترخیصی بیماران کرونایی نسبت به بستری‌ها خبر داد و گفت: ۹۵ درصد مردم دستورالعمل‌ها را رعایت کردند.

حسین افشاری با بیان اینکه ستاد مقابله با کرونای شهرستان همدان پیگیر عدم شلوغی مطب‌ها و دفاتر کانون وکلا است اظهار کرد: مطب پزشکان از طریق سازمان نطام پزشکی پیگیری می‌شوند و مراکزی که دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کردند با تذکراتی که داده شد، اصلاح شدند.

وی با بیان اینکه امروز قرمز یا نارنجی بودن وضعیت کرونا در همدان از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود گفت: خوشبختانه در حال حاضر ورودی به بیمارستان برای بستری از ترخیصی‌ها کمتر شده است.

فرماندار شهرستان همدان با بیان اینکه ماه گذشته شرایط به گونه‌ای بود که تعداد بستری‌ها از ترخیصی‌ها پیشی گرفته بود افرود: از ابتدای آذرماه و به خصوص بعد از اعمال محدودیت و کنترل ۲۰ آبان به این طرف به مرحله‌ای رسیدیم که تعداد ترخیصی‌ها از تعداد بستری‌ها بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۲۵ تا ۳۰ درصد تعداد بستری‌ها در شهرستان نسبت به ماه قبل کاهش یافته است بیان کرد: ملاک ستاد کرونای کشور در این زمینه تعداد بیماران بستری در هر ۱۰۰ هزار نفر است.

وی ضمن قدردانی از مردم، کسبه واحدهای صنفی، دست فروشان اعم از روز بازارها و شب بازارها و کسانی که درآمد آنها مبنی بر کار روزانه است تصریح کرد: در مجموع ورودی خودروهای غیربومی، محدودیت تردد شبانه و مشاغلق که باید تعطیل بودند، رعایت ۹۵ درصدی را شاهد بودیم که موجب بهتر شدن وضعیت کرونا در همدان شده است.

انتهای پیام/