تخصیص ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی
تخصیص ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

غرب ایران - ۱۳۰ میلیارد تومان امسال از محل اعتبارات مکانیزاسیون کشاوری برای توسعه مکانیزاسیون در همدان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه ۵۲۵ دستگاه تراکتور از این محل به استان همدان اختصاص پیدا کرد که تاکنون ۴۷۵ دستگاه جذب شده است گفت: این تعداد تراکتور به ناوگان ماشین‌های کشاورزی استان اضافه شده است.

مهدی جهانگیری‌صالح با بیان اینکه شهرستان‌های فامنین و درگزین با جذب صددرصد سهمیه در این زمینه پیشتاز بوده‌اند، افزود: با همکاری بانک ملی اعتباری برای افرادی که در طرح جهش تولید یا افزایش عملکرد اراضی دیم استان فعالیت دارند اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات این اعتبار قرض الحسنه است و به هر متقاضی تا سقف ۷۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود تصریح کرد: همچنین دستگاه‌هایی که شامل این تسهیلات می‌شوند کارنده مستقیم، تبدیل عمیق کار به کارنده مستقیم دیم، زیرشکن، تبدیل گاو آهن برگردان دار به شخم عمودی، هد برداشت حبوبات، لولر غلطکی، سم پاش، بیلر نباتات علوفه‌ای، موور، ریک، ریزدانه کار و هد برداشت کلزا هستند.

رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: افراد متقاضی این دستگاه‌ها می‌توانند به مراکز خدمات مراجعه کنند و چنانچه در طرح‌های سازمان جهاد کشاورزی باشند و نام آن‌ها در طرح جهش تولید قید شده باشد می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

مهدی جهانگیری‌صالح افزود:علاوه بر این متقاضیان می‌توانند به مراکز جهاد کشاورزی در محل فعالیت خود مراجعه کرده درخواست خود را ارائه داده و پس از طی مراحل اداری تسهیلات خود را دریافت کنند.

 

انتهای خبر / ب