تجهیز بیمارستان های همدان به دستگاه سی.تی.اسکن
تجهیز بیمارستان های همدان به دستگاه سی.تی.اسکن

سه دستگاه سی.تی.اسکن ۱۶ اسلایس در مراکز آموزشی و درمانی فرشچیان سینا، بعثت و شهید بهشتی افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش غرب ایران ؛ سه دستگاه سی.تی.اسکن ۱۶ اسلایس در مراکز آموزشی و درمانی فرشچیان سینا، بعثت و شهید بهشتی افتتاح و راه اندازی شد.

استاندار همدان در آیین بهره برداری از این دستگاه ها اظهار داشت: عملیات اجرای این طرح ها از سال ۹۲ آغاز شد و سال ۹۷ به اتمام رسید.
سید سعید شاهرخی اضافه کرد: همچنین برای بهره برداری از این طرح ها ۵۳ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که از محل اعتبارات طرح تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان تامین شد.
وی گفت: استان همدان در حوزه ساخت و ساز خانه‌های بهداشت پیشتاز بوده و فعالیت های مناسبی در حوزه هتلینگ بیمارستان ها صورت گرفته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان نیز در این آیین بیان کرد: پنج دستگاه سی.تی.اسکن ۱۶ اسلایس خریداری شد که تاکنون سه مورد آن نصب و بهره برداری شده و به زودی بیمارستان های کبودراهنگ و رزن نیز به این دستگاه ها مجهز می شوند.
سید حبیب ‌اله موسوی بهار یادآوری کرد: با وجود اینکه پیشتر بیشتر بیمارستان ها از این دستگاه بی بهره بودند هم اینک این دستگاه در اغلب بیمارستان ها نصب و راه اندازی شده است.
وی اضافه کرد: برای خرید هر دستگاه سی.تی.اسکن ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است که با در نظر گرفتن لوازم جانبی این رقم به حدود ۲۰۰ میلیارد ریال نمی رسد.

انتهای پیام /م م