تا اطلاع ثانوی باشگاه‌های ورزشی همدان باز نمی شوند
تا اطلاع ثانوی باشگاه‌های ورزشی همدان باز نمی شوند

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: هیچ یک از شهرستان های همدان جزء مناطق با وضعیت سفید نیستند و از آنجایی که بازگشایی باشگاه های ورزشی مستلزم برقراری وضعیت سفید است تا اطلاع ثانوی هیچ یک از باشگاه های سراسر استان امکان بازگشایی ندارند.

به گزارش غرب ایران ؛ مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: هیچ یک از شهرستان های همدان جزء مناطق با وضعیت سفید نیستند و از آنجایی که بازگشایی باشگاه های ورزشی مستلزم برقراری وضعیت سفید است تا اطلاع ثانوی هیچ یک از باشگاه های سراسر استان امکان بازگشایی ندارند.

محسن جهانشیر درباره وضعیت باشگاه های ورزشی در ایام شیوع کروناویروس اظهار کرد: اداره ورزش و جوانان در تمام استان ها تابع دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا هستند و براساس دستور این ستاد باشگاه های ورزشی رشته های انفرادی و غیرگروهی که ارتباط زیادی بین افراد وجود ندارد، در مناطقی که از نظر شیوع کرونا سفید شناخته می شوند، با رعایت نکات بهداشتی مجاز به بازگشایی هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان بیان ‌کرد: بعد از اعلام وضعیت سفید در شهرستان های همدان تعدادی از رشته هایی مانند موتورسواری، تنیس روی میز و .. که نیاز به تمرکز جمعیتی ندارند، با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

جهانشیر با بیان اینکه تمامی فضاهای ورزشی استان تا پایان اردیبهشت ماه تعطیل است، خاطرنشان کرد: تمام باشگاه ها و فضاهای ورزشی دولتی در سراسر استان از ابتدای شیوع کروناویروس در همدان تعطیل شده و اجاره بهره برداران آنها نیز تا پایان شیوع این ویروس بخشیده شده است.

وی با بیان اینکه ۳۶۰ باشگاه ورزشی خصوصی در همدان فعالیت می کنند، افزود: بنابر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا وضعیت باشگاه ها در تمامی شهرستان ها به صورت هفتگی رصد می شود و باشگاه هایی که برخلاف دستور تعطیلی به فعالیت خود ادامه می دهند، تعطیل خواهند شد که تاکنون ۱۰ باشگاه ورزشی در استان همدان به این علت پلمب شده است.

جهانشیر با اشاره به اینکه تعطیلی باشگاه ها و فعالیت های ورزشی خسارت مالی و روحی را برای فعالان این عرصه به همراه داشته است، گفت: بخشی از ورزشکاران و صاحبان باشگاه از درآمدهای حاصل از فعالیت های ورزشی امرار معاش می کردند و اکنون با تعطیلی باشگاه ها با مشکل مالی مواجه شدند که برای رفع این مشکل تسهیلات مالی به آنها پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/ف