بیش از ۲ میلیارد متر مکعب مصرف گاز در استان همدان
بیش از ۲ میلیارد متر مکعب مصرف گاز در استان همدان

غرب ایران - مشترکان گاز طبیعی استان۲ میلیارد و ۲۶۶ متر مکعب گاز مصرف کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: مشترکان گاز طبیعی استان در هشت ماه سال ۱۳۹۹ نزدیک به یک میلیارد و ۹۷۳ میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف کردند.

 

عبدالله فیاض با اشاره به طرح بخشودگی قبض مشترکان کم مصرف تصریح کرد: ۱۷ درصد از مشترکان گاز استان شامل این طرح شدند که بهای گاز آن‌ها معادل ۷۶۰ میلیون تومان بخشیده شد.

 

وی افزود: ۳۵۲ هزار مشترک استان همدان بد مصرف هستند و بیش از حد مجاز مصرف می‌کنند.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: سال ۱۳۹۹ برداشت گاز در استان، ۲ میلیارد و ۲۸۶ میلیون و ۵۱۰ متر مکعب و این میزان در سال ۱۳۹۸ برابر با یک میلیارد و ۹۹۵ میلیون و ۷۹۸ متر مکعب ثبت شده بود.

 

فیاض افزود: ۵۴۰ میلیون متر مکعب از گاز مصرفی استان متعلق به مشترکان خانگی و تجاری است.

 

وی با اشاره به اینکه مصرف گاز در نیروگاه شهید مفتح در هشت ماه گذشته ۷۵ درصد افزایش یافته است، افزود: با توجه به افزایش تولید این نیروگاه به منظور جبران کمبود برق کشور، مصرف گاز این نیروگاه از ۵۱۱ میلیون متر مکعب سال ۱۳۹۹ به ۸۹۲ میلیون متر مکعب در سال جاری افزایش یافته است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان تصریح کرد: ۳۱ شهر و یک‌هزار و ۳۶ روستای استان همدان گاز رسانی شده است و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹.۸ درصد جمعیت روستایی استان از شبکه گازرسانی بهره می‌برند.

فیاض با اشاره به اینکه طرح گازرسانی به چهار روستای استان در دست اقدام است، گفت: این استان ۳۳ روستای کمتر از ۲۰ خانوار دارد که بر اساس قانون فقط به روستا‌های بالای ۲۰ خانوار گازرسانی می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه استان همدان ۶۶۳ هزار و ۸۶۱ مشترک گاز دارد، تصریح کرد: ۴۴۵ هزار و ۵۸۵ مشترک شهری و ۲۱۸ هزار و ۲۷۶ مشترک روستایی از مصرف کنندگان گاز طبیعی در استان همدان هستند.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان افزود: ۹۶۱ کیلومتر خط انتقال گاز، ۹ هزار و ۶۷۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در این استان اجرا شده است.

 

 

انتهای خبر /ب